Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp
pomysł na firmę

44 pomysły na biznes i własną firmę

Jak znaleźć pomysł na biznes? To jedno z najczęściej zadawanych sobie pytań. 

Przyszyło nam żyć w naprawdę dobrych ekonomicznie czasach. Nasz rynek stworzył ogromne możliwości rozwijania swoich pomysłów. No właśnie! Skąd brać takie kreatywne pomysły na biznes? Z kreatywnością u nas coraz gorzej. Dlatego w tym artykule chciałbym przedstawić ponad 44 różnych pomysłów! Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie ciekawa inspiracja.

To prawda, że aktualnie panuje moda na tworzenie start-upów, które gonią za wymyśleniem czegoś zupełnie nowego. Inwestorzy poszukują jednorożca. Ale, aby spokojnie funkcjonować wcale nie potrzebujemy, aż tak dużo. Szukamy nowych i nowszych rozwiązań, bo tak naprawdę możliwości są nieograniczone. Na świecie istnieją miliony różnych działalności od prowadzenia baru, przez wynajem rowerów, domów czy kurczaków, po sprzedaż używanych mebli, mleka czy samochodów po tuningu. Możemy też postarać się o dodatkowe fundusze z urzędu, a pomoc prawników czy innych wykwalifikowanych osób jest na wyciągnięcie ręki. Poza tym czasy internetu powodują, że możemy prowadzić nasz biznes w domu!

[reklama_wpis]

Nie chcę demonizować pracy na etacie. Dla wielu osób to najlepszy wybór. Szef, który przydziela obowiązki. Jasne ramy zadań do realizacji każdego dnia. Zazwyczaj stosunkowo stabilne przychody. Można w ten sposób poczuć się bezpiecznie. Niestety większość znanych mi osób, po prostu nie lubi swojej pracy. Dlatego może przyda Ci się ten artykuł z pomysłami na biznes. Jeśli czytasz mojego bloga, to wiesz, że staram się przede wszystkim zachęcić moich czytelników do „dorabiania” przez internet. Prawdopodobnie dodatkowe 500-700 zł każdego miesiąca, mogłoby sporo zmienić w Twoim życiu.

Pomysł na biznes w domu

Wracając do “nielubienia” swojej obecnej pracy. Być może dojrzałeś już do tego, aby wyrwać się z korpo i otworzyć coś swojego. Ale nie musisz od razu zmieniać swojego życia o 180 stopni. Większość opisanych poniżej pomysłów możesz po prostu potraktować jako pracę dodatkową. Kto wie? Może z czasem zacznie przynosić Ci na tyle wysokie przychody, że będziesz mógł faktycznie zrezygnować z pracy etatowej. Wiele osób decyduje się na podjęcie działalności, bo chce spełnić swoje marzenia, chce więcej zarabiać, ma dość pracy pod dyktando innych, może woli pracować samodzielnie niż w zespole, pragnie zaspokoić swoje ambicje czy sprawdzić się w czymś nowym i dla siebie nieznanym.

Dlaczego jednak wiele osób nie decyduje się na „działanie na swoim”? Być może po prostu nie mają pomysłu. Może też nie wiedzą jak się za to zabrać. Faktem jest również to, że prawo w Polsce nie ułatwia przedsiębiorczości. Często też nie wiemy jak wykonać pierwszy krok, do kogo zadzwonić, co napisać, jak przygotować biznesplan, z jakich materiałów czy środków skorzystać. Albo nie mamy wystarczających funduszy na to co nam się marzy. Ale zdecydowanie gorzej jeśli zwyczajnie nie mamy na siebie pomysłu.

Ten artykuł jest częścią serii pomysł na biznes gdzie znajdziesz jeszcze więcej kreatywnych inspiracji. 

Pomysł na biznes – rękodzieło

Rękodzieło, DIY, ręczna robota! Łatwy i ciekawy pomysł na biznes. Bardzo prężnie rozwijająca się branża. Jeżeli tylko masz oryginalny produkt nie wahaj się zacząć go sprzedawać! Sporo pisałem o tym w pierwszej lekcji KURSU: Jak zarabiać przez internet? Pokazywałem tam kilka miejsc, w których dystrybuować rękodzieło. Etsy, allegro, pakamera i wiele innych miejsc! 

Co więc możesz zrobić pracując w domu?

  1. Biżuteria z różnych materiałów – cenimy sobie wyjątkowe przedmioty. O ile się nie mylę, kobiety lubią regularnie zmieniać swoją biżuterię 🙂  I mimo, że jest już sporo tego typu firm – biżuteria zawsze będzie się sprzedawać. Poza tym niesamowicie rośnie też rynek biżuterii dla mężczyzn. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w tej branży podpowiem Ci jedną rzecz – zadbaj o wysoką jakość! Nie oszczędzaj na półfabrykatach. Poszukaj dobrej hurtowni, zacznij od niewielkich ilości. Nie twórz tysięcy podobnych do siebie kolczyków. Spróbuj stworzyć coś innego, kreatywne i po prostu piękne. To przepis na biznes, który pozwoli sprawnie zarobić. Twórz biżuterię w której sama będziesz chodzić!
  2. Niestandardowe bukiety – kwiaciarnie są na każdym kroku. Ale kiedy już masz taką potrzebę – ciężko znaleźć tam coś naprawdę ładnego na specjalną okazję. Poświęć czas na poznanie klienta i zrozumienie jego potrzeb! Ale oczywiście nie każdy zostanie florystą. Z drugiej strony bukiety można robić nie tylko z kwiatów! Lizaki, świeczki, pampersy, herbatki, warzywa czy co tylko przyjdzie Ci do głowy. Może to być pomysł na nietypowy prezent.
  3. Zabawki dla dzieci – rynek produktów dla dzieci były, są i będą, a rodzice często stawiają na kreatywne zabawki. Mogą to być pluszaki zrobione ze starych materiałów, a nawet odpadów. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Dawno temu miałem przyjemność rozmawiać z mamą, która szyła lalki dla swoich córek. Z czasem w ramach prezentów zaczęła rozdawać te lalki koleżankom córeczek. Z czasem zapotrzebowanie rosło. Nigdy nie szyłem – ale wydaje mi się, że uszycie takiej laleczki nie jest takie trudne 🙂 A zapotrzebowanie – niesamowite! Cała branża dziecięca jest świetnym pomysłem na biznes.
  4. Chusty, nosidełka dla niemowląt – jeżeli tylko potrafisz szyć, zrób to! W dobie hurtowni z tkaninami i możliwości importu pięknych tkanin wydaje się to być super pomysł na biznes. Warto jednak wcześniej sprawdzić czy potrzebne będą jakieś atesty – niektóre tkaniny mogą uczulać dzieci.
  5. Malowanie na szkle – można malować wszystko, od szklanych butelek po meblowe witraże. To fajny pomysł na prezent ale również ładna ozdoba do mieszkania. Spróbuj też podejść do tematu niestandardowo – pomyśl o pięknym zapakowaniu albo oryginalnej ramie do obrazu 🙂
  6. Ramy do obrazów – to też fajny pomysł na biznes. Niewykluczone, że nie dysponujesz przestrzenią do obróbki drewna. Zostań więc designerem! Nawiąż współpracę ze stolarzem i być może uda Ci się stworzyć wraz z nim ciekawe projekty.
  7. Torebki z filcu – bardzo popularne i efektowne dodatki, a sam filc jest dość wdzięcznym materiałem. Poszukaj przede wszystkim dobrego modelu sprzedaży – rozważ obecność na różnych jarmarkach i targach rękodzieła. Miałem możliwość poznać kilka osób, które produkują tego typu torebki. W większości przypadków udało im się podczas tego typu imprez zdobyć zlecenie na zamówienie hurtowe – głównie poza nasze granice 🙂
  8. Poduszki z nadrukami, naszywkami – bardzo popularne dodatki do każdej sypialni czy salonu, poza tym genialny gadżet w podróży. Czy wiesz, że ponad 10 000 osób miesięcznie szuka w Google poduszek dekoracyjnych? Oznacza to w praktyce, że każdego miesiąca setki ludzi kupuje nowe poduszki do swojego mieszkania! 🙂
  9. Okazjonalne kartki – okazji jest mnóstwo, a samo wykonanie kartki (dla kogoś kto posiada zdolności manualne) nie zajmuje zbyt wiele czasu. Sam regularnie poszukuję kartek na różne okazje. Niestety zazwyczaj zostaje empik…
  10. Dżemy, konfitury z całkowicie naturalnych składników – wszystko co eko jest modne i pożądane. Jeśli zadbasz o wyjątkowe składniki (najlepiej jeśli posiadasz własny ogródek czy sad) to możesz zyskać sporo zwolenników. Napisałem kiedyś artykuł na temat ciekawego pomysłu na biznes – to jedne z pierwszych artykułów na moim blogu – zobacz jak solony słonecznik stał się realnym biznesem 🙂
  11. Torty na zamówienie – jeżeli umiesz piec, a do tego masz wyobraźnie to świetne rozwiązanie. Jeśli dodasz do tego dobrze prowadzony profil np. na FB to bardzo szybko możesz mieć więcej zleceń niż jesteś w stanie wykonać. W mojej najbliższej okolicy kilka osób piecze ciasta dla kawiarni. To idealny dodatek do kawy – a dla Ciebie świetny pomysł na biznes 🙂

Pomysł na biznes w domu

  1.  Koszyki, skrzynki na podziękowanie – również mogą się sprawdzić przy różnych okazjach. Skrzynka + produkty + dekoracje = zadowolony klient, który potrzebuje takiego prezentu w ramach np. podziękowań, a nie miał czasu lub pomysłu na zrobienie tego samodzielnie.
  2. Dekoracje ogrodowe – z drewna, plastiku, roślin, starych opon (tego akurat unikaj :). Wystarczy trochę wyobraźni i dobrego smaku. W najgorszym przypadku… cóż lekko żenujące rzeczy też sprzedają się w sieci 🙂 Wpisz na olx „dekoracje z opon”.
  3. Tłumacz – jeśli biegle posługujesz się językiem obcym, może warto byłoby przejść odpowiedni, krótkotrwały kurs, zdobyć kwalifikacje i zostać tłumaczem. Spokojna praca w domu – niestety konkurencja jest bardzo duża. Z drugiej strony jeśli rzetelnie wywiążesz się, ze swojego zlecenia masz realną szansę na długoterminową współpracę.
  4. Prowadzenie fanpage – oczywiście, aby tworzyć zaawansowane strategie, przygotować profesjonalne reklamy FB Ads wymagana jest niezbędna wiedza. Możesz oczywiście nabyć niezbędną wiedzę np. kupując kurs. Z drugiej strony na świecie jest mnóstwo firm, które potrzebują po prostu pomocy. Mniejsze i większe firmy często nie mają czasu i nie potrzebują niczego skomplikowanego. Dla nich oddawać Ci za cyklicznie realizowaną usługę 300-500 zł nie stanowi wielkiego wydatku, z drugiej strony nie opłaca się im zatrudniać kogoś na etat. A dla Ciebie to kilka godzin pracy w miesiącu.
  5. Kursy internetowe – jeżeli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie to zapewne chętnie podzielisz się tą wiedza z innymi. Kursy można zorganizować w różnej formie, a płaty pobierać za uczestnictwo w nich lub za reklamy. Możesz też podobnie jak ja, rozpocząć współpracę z firmą, która zajmuje się dystrybucją tego typu kursów. Razem ze Strefą Kursów stworzyliśmy między innymi kurs Jak zacząć zarabiać jako freelancer?
  6. Prowadzenie bloga – dość czasochłonne i na początku wymagające dużego zaangażowania. Ale jeżeli to dziedzina, w której czujesz się jak ryba w wodzie, to praca będzie przyjemnością. Niedługo pojawi się artykuł wyjaśniający, jak można zarabiać na własnym blogu lub portalu. Zdradzę Ci tam też moje własne pomysły na monetyzowanie działalności przez internet.
  7. Pisanie tekstów/ całych artykułów na zlecenie.  Teksty na zamówienie muszą mieć określoną liczbę znaków, w środku odpowiednio zagnieżdżone słowa kluczowe oraz konkretną formę. Agnieszka Skupieńska z bloga ToSieOplaca.pl przygotowała ostatnio kurs, w którym wyjaśnia jak zacząć zarabiać na pisaniu. Sprawdź tutaj!
  8. Praca grafika – projektowanie logo
    Logo jest bardzo ważne dla każdej firmy – bez względu na to, czy jest to firma duża czy mała. Sporo pisałem o tym w innym artykule. Możesz zaprojektować logo online z Logaster nawet bez wiedzy graficznej. Wystarcza, że korzystasz ze sprytnych narzędzi. Wystarczy wpisać kilka słów i wygenerować logo dla firmy. Niektóre takie narzędzia wymagają na koniec drobnej opłaty.

[reklama_wpis]

Różne pomysły na firmę i własny biznes

  1. Zostań franczyzobiorcą – czyli poprowadź działalność pod szyldem większej marki. Jest to na pewno zabezpieczeniem przed porażką, bo ludzie znając już markę, częściej ją wybierają. Istnieją setki firm, które oferują różne usługi w ramach franczyzy – od punktów usuwania tatuaży po naturalne lody. Nie musisz szukać dostawców. Franczyzodawca pomoże Ci też szczegółowo sprawdzić lokalizację.
  2. Konsultant ślubny – ceniony i bardzo popularny zawód w krajach zachodnich. U nas ten trend również już się mocno zaznaczył, ale wciąż są braki.
  3. Zorganizuj ślub i wesele dzięki czemu odciążysz Parę Młodą z wielu różnych obowiązków, które czasami mogą ich przytłoczyć. Musisz jedynie wykazać się sporą znajomością rynków i umiejętnością wyszukiwania wysokojakościowych dostawców. 
  4. Dom ślubny – to już nie taki prosty pomysł 🙂 Sale czy domy weselne są dzisiaj bardzo obłożone. Często zdarza się, że mają terminy zarezerwowane na dwa lata w przód. Duży ruch w tej kategorii – oznacza sporo potencjalnych klientów. Może mógłbyś zająć się wyszukiwaniem najlepszych sal? I negocjowaniem najlepszych cen? 
  5. Candy bar – coraz bardziej popularna usługa prowadzona na weselach czy przy innych okazjach. Musisz zadbać o dobór słodkości i kreatywne dekoracje, a każdy z gości poczuje nagły spadek cukru w organizmie.
  6. Budki zdjęciowe i świecące napisy – tego typu napisu bardzo popularne w ostatnich latach. Wykonanie to wydatek ok 800- 1500 zł. Zwraca się już po 2,3 weselach 🙂
  7. Niania okazjonalna/weselna dla dzieci – to również imprezowa dziedzina. Grunt to zebranie dobrego zespołu 2-3 osobowego i ciekawy sprzęt. Zdarza się, że jest naprawdę sporo dzieci na weselu, a co za tym idzie, niezły harmider. Aby para młoda i rodzice byli spokojni, możesz zająć się ich pociechami. Zarobki zdają się być tutaj całkiem spore. Spróbuj tutaj eksperymentować – może zamiast zwykłych zabaw zaproponuj coś ciekawszego? Może właśnie eksperymenty naukowe? A może wykonywanie rękodzieła, które na koniec w prezencie dostanie para młoda? Możliwości jest sporo! 
  8. Mycie samochodu na telefon – wystarczy początkowo zainwestować w dobry sprzęt (może dotacja? 🙂  i poprosić znajomych, aby zaczęli Cię polecać. Zapracowani klienci, cenią sobie oszczędność czasu. W szczególności jeśli na drugi dzień mają ważny wyjazd, ślub czy inne wydarzenie, chętnie skorzystają z tej usługi. Poza tym możesz też pomyśleć o współpracy z firmami i myciem floty samochodów służbowych (gwarantuję Ci, że przedstawiciele handlowi nienawidzą czyszczenia samochodów służbowych)
  9. Food truck’i – prosto i smacznie. Taki biznes nie wymaga od Ciebie świetnego kulinarnego kunsztu, a raczej dbałości o produkty i ciekawą formę serwowania. Budki z hot dogami, kawą czy sałatkami przeżywają drugą młodość. Ale można też dużo prościej! Ostatnio wydałem sporą kwotę na punkt sprzedający niesamowicie oryginalne „uliczne przekąski” – smażone kasztany, prażony słonecznik i kilka innych przekąsek! Kwestia odpowiedniego miejsca i pomysłu.
  10. Maszyna z watą cukrową – i każdy festyn Twój! Dzieci (ale nie tylko) uwielbiają watę cukrową. Jeśli jest ona w różnych kolorach – jeszcze lepiej.

Kreatywne pomysły na biznes

  1. Sprzedaż balonów – to nigdy się nie nudzi 🙂 Wymyśl tylko coś nowego – może balony w serca sprzedawane w jakimś romantycznym miejscu?
  2. Hugging time – przytul. Dość kontrowersyjny pomysł, ale jakże kochany. Trochę pół-żartem, pół-serio, ale faktycznie można na tym zarobić.
  3. Sprzątanie – możesz być szefem sam dla siebie lub zatrudnić więcej pracowników, zależy od zasięgu i zleceń. Ludzie mają coraz mniej czasu, więc chętnie zlecają pracę w domu. To bardzo niedoceniana praca. Policz to bardzo dokładnie – dzisiejsze stawki to 80 do nawet 150 zł w zależności od wielkości domu. Oczywiście sprzątanie to ciężka, fizyczna praca. Z drugiej strony – dwa mieszkania w tygodniu licząc po najniższej stawce daje nam ponad 640 zł miesięcznie! A to tylko jedno dodatkowe pracujące popołudnie. Niezmiennie – pamiętaj, jak w każdym przypadku – o Twoim sukcesie w tej branży zadecyduje Twoja dokładność. Tylko dzięki temu będziesz polecany dalej. Eksperymentuj! Może wyspecjalizujesz się w sprzątaniu po imprezach? Albo po weselach? Ciekawy pomysł,  co nie?
  4. Korepetycje – przypomnij sobie szkolne czasy, być może byłeś matematycznym geniuszem lub świetnie radzisz sobie z językiem obcym? Pewnie wystarczy odświeżyć wiedzę i można ruszać do pracy z dziećmi lub młodzieżą. Możesz to potraktować jako biznes sezonowy – zaczynasz działać tuż przed maturą, pomagasz przez wakacje i tyle 🙂
  5. Antyki i odnawianie mebli – warto jeśli choć trochę się tym interesujesz. Stare meble powracają w wielkim stylu. Jestem czasami zaskoczony jakie fantastyczne meble można znaleźć… na śmietniku. Klasyczne fotele chierowskiego, 366, tulipanki – po lekkim lifcie wyglądają fantastycznie! A ceny? 600 zł – 2500 zł takie ceny znalazłem na allegro. Zobacz ciekawy artykuł na ten temat.
  6. Urządzenie mieszkania – wiele osób zachwyca się katalogowymi projektami urządzenia mieszkania, ale nie potrafi samemu wytworzyć podobnego klimatu. Nie musisz mieć specjalnego wykształcenia w tym kierunku (choć może się on przydać). 
  7. Fryzjer na zamówienie – jeśli nie chcesz otwierać salonu, zdecyduj się na mobilny salon. Samochód, dobry sprzęt i fryzjerskie umiejętności będą tu kluczem do sukcesu. 
  8. Makijażystka domowa – podobnie jak w przypadku fryzjerki – wystarczy mobilny zestaw. Rynek niesamowicie rośnie!
  9. Malowanie paznokci z dojazdem – lampa UV to wydatek 300 zł. Zapas lakierów drugie tyle. Na początek wystarczy, aby ruszyć z tym pomysłem na biznes. Usługa jest o tyle ciekawa, że jeśli dobrze ją zrealizujesz masz klientkę na miesiące, jeśli nie lata!
  10. Sesje zdjęciowe z dziećmi i niemowlętami – warto zaopatrzyć się w ogromną cierpliwość. Niemowlęta to wymagający klienci i często niechętni do współpracy. Zainwestuj też w “słodkie” gadżety typu kocyki, koszyki, śmieszne stroje, poduszeczki, a także w dobry aparat. Studio wcale nie musi być duże! Do tego stopnia, że prawdopodobnie będziesz wstanie zabierać je ze sobą! Każdy rodzic prędzej czy później chce mieć piękne zdjęcia swoich dzieci 🙂 
  11. Instruktor fitnessu – jeżeli kręci Cię sport i lubisz uczyć innych to możesz zostać profesjonalnym instruktorem np. fitnessu. Szkolenia są różne. Największym Twoim wkładem będzie dbałość o własną kondycję i sylwetkę. Nikt nie przyjdzie do fryzjerki z tłustymi włosami i tak samo nikt nie podda się treningom zaniedbanej fizycznie osoby. A może zumba? Mi osobiście ogromnie brakuje trenerów biegania. Oczywiście wiem, że jest Mateusz Jasiński 🙂 Ale bardzo chętnie znalazłbym w mojej okolicy trenera, który by po prostu mnie pilnował, żebym poszedł na kolejny trening 🙂 Chętnie pobiegałbym z jakąś większą grupą w mojej okolicy…
  12. Consulting w różnej formie – firmy coraz chętniej płacą za usługi consultingowe. Od tego jak zatrudniać pracowników, przez pracę zdalną po organizacje wesela.
  13. Tworzenie stron sprzedażowych pod programy partnerskie
    Strony sprzedażowe są ukierunkowane pod sprzedanie jak największej ilości dowolnego produktu. Aktualnie w Internecie istnieje mnóstwo programów partnerskich z wielu kategorii, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie. Warto jednak wybrać coś, co gwarantuje duże zainteresowanie i satysfakcjonujące zarobki. Zdrowie i uroda to bardzo popularna kategoria programów partnerskich. Na ich czele jest program NutriProfits, który oferuje wysokiej jakości suplementy diety z wielu kategorii (od odchudzania po siłownię, trądzik, łysienie i wiele innych). Do 40% od sprzedaży – średnia prowizja dla każdego produktu wynosi około 100 zł! Strony sprzedażowe pod programy partnerskie mają jedną bardzo dużą zaletę: pozbawiają bezpośredniego kontaktu z klientem. Stajemy się tylko pośrednikiem w całym procesie sprzedaży. Na świecie mnóstwo osób pracuje w taki sposób. Również w Polsce coraz bardziej jest to popularna metoda. Wiele osób w ten sposób zarabia wręcz kosmiczne pieniądze.

Skąd brać dodatkowe zlecenia?

Przede wszystkim zacznij szukać wśród znajomych. Popytaj i sprawdź jak możesz pomóc swoim znajomym. Zaraz potem poszukaj na Facebooku odpowiednich grup 🙂 Sprawdź w wyszukiwarce PRACA + TWOJE MIASTO. Unikaj natomiast grup typu PRACA DODATKOWA. Zazwyczaj znajdziesz tam wyłącznie propozycje współprac MLM. Więcej na ten temat pisałem w tym artykule. Zaraz potem sprawdź OLX oraz OFERIA. To właśnie tam regularnie szukałem dodatkowych zleceń, kiedy nagle robiła się u mnie dziura finansowa 🙂 Znajdziesz tam naprawdę wiele różnych zleceń! Od wyniesienia pralki, po właśnie sprzątanie, aż po pomoc w organizacji wesela.
Pomysł, zaangażowanie i konsekwencja – to klucze sukcesu do każdej dziedziny. Zacznij robić to czego inni nie chcą. Pamiętaj, bądź terminowy i dobrze realizuj swoje zadania! 

A Wy jakie kreatywne biznesy jeszcze znacie lub o takich słyszeliście? 😉

116 Responses

  1. Zamierzam wykorzystać modę na zdrowe odżywianie i bycie fit lansowane przez celebrytów i otworzyć klub fitness we franczyzie fitcurves. Uważam, że pomysł 30-minutowych treningów pod okiem instruktora przyjmie się w moim mieście.

    1. dzięki za reklamę, z franczyzami też jest mały problem, mogą cię wydoić do końca:) wszystko musi być bardzo dobrze i ostrożnie przemyślane, a fit jest w modzie i jest w każdym miasteczku

  2. Bardzo proste pomysły na biznes. Raczej dla poczatkujacym. Bardziej zaawansowanym osobom, które już prowadzily dzialalnosc, polecilabym mala ale wlasną, stację benzynową. Jeżeli chodzi o wykonawcę, to dobra jest firma Aspera. Może w przyszłości artykuł o pomysłach dla biznesmenów? Na drugi lub trzeci biznes?

    1. Bardzo fajny artykuł 😉 Do niedawna myśląc o własnej firmie za bardzo skupiałam się na konkretach. Zawsze widziałam się na etacie jako asystent szefa/prezesa, kierownik biura itp. czyli jako osoba, która jest prawą i lewą ręką szefostwa, która wszystko zorganizuje i załatwi bo w organizacji (różnych rzeczy) czuje się naprawdę dobra. Nigdy nie myślałam o tym jako o własnym biznesie, tym bardziej, że pracując jako np. Kierownik Biura z śmiesznym wynagrodzeniem miałam wbijane do głowy przez pracodawców, że mimo że odwalam za nich kawał dobrej roboty to nie pracuje na stanowisku, które przynosi bezpośrednie zyski, nie pracuje w sprzedaży dlatego mogę zapomnieć o lepszym wynagrodzeniu . Jak tylko doszło do mnie, że satysfakcję da mi tylko własna firma, pomysłów było kilka ale raczej związane z konkretnym jednym kierunkiem typu. sprzedaż ubezpieczeń. Aktualnie dzięki takim artykułom moje myśli coraz bardziej krążą wokół consultingu i nie tylko, jestem bardziej otwarta za rozważaniem również innych opcji. Niektórzy piszą tu o rynku w Polsce i o mentalności Polaków nawet lekko drwiąc, piszą, że rękodzieła to ciężki kawałek chleba i że w Polsce nie ma na to odbiorców – a może warto zacząć zmianę tej mentalności od siebie? Jeśli naprawdę nie widzicie tego, że Polacy coraz więcej wydają i idą za modą to szkoda, a poza tym jak zostało już wspomniane – nikt nie broni szukać odbiorców za granicą.

  3. Wow! taka skarbnica pomysłów! Każdy powinien coś dla siebie znaleźć. 😉 Ja zawsze myślałem o różnej postaci rękodziełach, ale zawsze mam wątpliwości, czy można z tego wyżyć. ;/

    1. To bardzo ciężki kawał chleba, wiem bo zajmowałam się rękodziełem przez 3 lata. Zdecydowanie odradzam, ale zrobisz jak uważasz

      1. Z rękodziełem bywa różnie. To zależy czy ma to być dodatkowy pieniądz. A może to kwestia zmiany rynku? Mam np. w swoim otoczeniu człowieka, który wykonuje drapaki dla kotów. Ale robi je całkowicie ręcznie sam od podstaw z nastawieniem turbo eko. Normalnie w markecie kosztują 100 zł jego kosztują ponad 1000. Ale przestał sprzedawać w Polsce i nastawił się na GB i USA. W efekcie – zarabia naprawdę całkiem dobrze 🙂

        1. No właśnie, bo to właśnie Polska.. U nas nie ceni się tak rękodzielników. Najlepiej każdy chciałby wszystko za darmo.

          1. Kto broni Ci sprzedawać na rynek niemiecki, duński, szwajcarski, czy USA? Jeśli Twój produkt jest dobry – obroni się i na tym rynku.

      2. Rękodzieło, można by wywnioskować, że super kawałek chleba, nic bardziej mylnego od 15 lat się tym zajmuję i jest coraz gorzej. Takiej bryndzy jak teraz nie było nigdy. Ponadto potworzylo się pseudo rekodzielnikow w sieci co niemiara, każdemu się wydaje że jak sklei dwie rzeczy w jedną całość, ozdobi sztucznym kwiatkiem to już wielkie rękodzieło. Nie wspomnę o cenach. A to nie jest taka prosta sprawa. Zastanawiam się czy to dalej ciągnąć bo coraz więcej frustracji a zero przyjemności.

        1. Może czas przemyśleć model biznesowy? Pokaż czym konkretnie handlujesz – możesz się odezwać do mnie na maila. Mam trochę doświadczenia, również w tej branży, sądzę, że po prostu utknęłaś w jakimś nieprzyjemnym miejscu i nie widzisz wyjścia. Tymczasem może się okazać, że jest zaraz obok – po prostu jeszcze tego nie widzisz. Łatwo jest narzekać na branżę, przy czym… no cóż – bez względu na to czy produkujesz stal, sprzedajesz strony internetowe czy rękodzieło właśnie – narzekać zawsze można…

          1. zajmuję się transportem ciężkim w Polsce i poza granicami ale powiem szczerze ze bardzo bardzo ciężki temat i szukam jakiegoś biznesu bardziej spokojniejszego i mniej stresującego.
            Może być inny kierunek

          2. Cóż to prawda – słyszałem, że to ciężki kawałek chleba. Od dawna jeździsz?

  4. Moj pomysl na biznes jest troszke bardziej rozbudowany i mimo pewnosci, ze sie uda ( analiza konkurencji i lokalizacji bardzo pomogla) to nie mam srodkow wlasnych na start. Tu moje pytanie- w moim miescie ( Kalisz) powstal projekt firmaok, ktory umozliwia 22 000 na start dla przedsiebiorcow. Srodki pochodza z Unii. Co myslisz o tego typu projektach? Warto zaryzykowac?

    1. Zdecydowanie! Sam korzystałem z różnych dotacji – na pierwszą działalność chociażby. Teraz w drugim projekcie – Zdalny Ninja, też dostaliśmy dofinansowanie 🙂 Jakie jest ryzyko? Jedynie takie, że zamiast już zacząć sprzedawać, poświęcisz 2,3 tygodnie na złożenie biznes planu i rozmowy z urzędnikami 🙂 Nie masz żadnego innego ryzyka

  5. Większość z tych pomysłów jest ok z tym małym mankamentem, że trzeba trochę pieniędzy na początek, bo albo na towar albo na lokal albo na reklamę swoich usług. Nie jest łatwo znaleźć niszę w dzisiejszych czasach. Ja 8 miesięcy temu zainwestowałam 500zł ( chociaż taka inwestycja to żadna inwestycja) w biznes który na początku był moją pasją a w miarę kiedy zauważyłam że popyt na te produkty rośnie, postanowiłam to wykorzystać. I tak o to jestem dystrybutorem jednej z największych firm na świecie specjalizującej się w wyciągach ziołowych. Firma zapewnia mi wszystko od reklamy po dystrybucję a to bardzo ważne, powiedziałabym najważniejsze. Prowadziłam już biznes gdzie musiałam zadbać o wszystko więc uwierzcie mi wiem co mówię. Rękodzieło hmm, ciężki kawałek chleba, też przerabiałam. Problem polega na tym że nigdy nie weźmiesz takiej ceny za swoj produkt aby była ona adekwatna do włożonego przez ciebie czasu i pracy. A mój czas, jak z pewnością wasz też jest cenny. Więc od jakichs 8 miesięcy pracuję sobie spokojnie i rozwijam mój biznes, który przynosi mi wiele satysfakcji no i dochód oczywiście.

    1. To co opisujesz brzmi trochę jak MLM oparty o sprzedaż suplementów diety 🙂 Co do pomysłów – każdy wymaga takiej czy innej inwestycji czasowej lub finansowej. Jak to powiadają z pustego to i Salomon nie naleje 🙂

      1. Oczywiście , masz rację jednakże różnica w inwestycji 600zł a 60000 jest znaczna. Jeśli biznes za 600zł mi nie wyjdzie no to trudno machnę ręką, a jeśli biznes za 60000 zł no tu już jest trochę inna bajka, a zwłaszcza jeśli te 60000zł było wzięte z banku.

        1. no właśnie! Dlatego też jestem tak straszliwie przeciwnym jakimkolwiek kredytom. Lepiej zbudować poduszkę bezpieczeństwa i rosnąć organicznie. Dopiero wtedy jeśli już mamy pewność to pomóc sobie kredytem – ale zdecydowanie nie na początku drogi!

          1. Podpisuję się pod tym co pisze Gosia. Ja właśnie w MLM zainwestowałam dokładnie 513 zł. Dzięki tym pieniądzom pozbyłam się dwu poważnych jak dla mnie) dolegliwości. Minęła mi bezpowrotnie hipoglikemia, z którą męczyłam się parę miesięcy natomiast odzyskałam pamięć (krótką) której coraz większe i potęgujące się luki zaczęły mi coraz bardziej doskwierać. Teraz jestem szczęśliwa, że ludzie wkoło mnie zdrowieją. Jasne, że przy okazji również zasoby w porte mone się powiększają.
            Co do rękodzieła: Zamierzam robić (hobby) rzeźby z roślin. Zamierzam też otworzyć douczanie dla zapóźnionych w rozwoju dzieci sześcioletnich. Np z Domów Dziecka. Wyprowadziłam kiedyś takie dziecko, ale – za pieniądze, całkiem przyzwoite ale też rodzice do tej pory są mi b. wdzięczni. Za dzieci z D.D. nikt nie zapłaci… A często są w potrzebie. Gdy zarobię na „Moim” MLM wystarczająco wiele – stać mnie będzie na kwiatki i dzieci z DD.
            Kochani, zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z moją ofertą MLM. Właśnie (przed chwilką) mąż wyczytał o nim kolejną fajną rzecz. I jak nie kochać pomysłodawców??? :-). (Zapoznanie się… to tylko informacja. Decyzja dopiero potem „następywa” :-). A więc spoko, spoko :-).

  6. Zdecydowanie przydałaby mi się taka dodatkowa praca w domu, która połączy moje hobby, pasje i będę przy tym się relaksować i zarabiać. 😀

  7. Witam interesuje mnie pomysł pieczenia ciast dla kawiarni, a mianowicie kwestia formalna czyli jak z Sanepidem w takim przypadku? Czy można taki produkt wykonać w domu, czy też trzeba skorzystać z podnajęcia profesjonalnej kuchni? Jak to rozwiązać żeby było ekonomicznie, jako zajęcie na początek dodatkowe oprócz etatu?

    1. Pieczenie ciast do kawiarni czy restauracji wymaga odbioru pomieszczeń ze strony Sanepidu oraz prowadzenia dokumentacji HACAP.Oprócz tego badanie wody,książeczka sanitarna wraz z badaniem na nosicielstwo.Odpowiedni sprzęt do wykonywania pracy,odzież itd.Jednym słowem w mieszkaniu nie możesz piec ani w domu,gdzie przebywają inni domownicy bez odpowiednich badań i zezwoleń.W razie zatrucia konsumentów poniesiesz niebotyczne straty finansowe i kary.Pomieszczenia do wyparzania jaj,osobne.Trudny temat.Tak można piec dla cioci na imieniny.

      1. Nieopodal mnie trzy lata temu jedna kobieta wpadła na taki pomysł. piekła ciasta i rozwoziła próbki po sklepach w mniejszych miejscowościach . Ciasta były pyszne więc pojawiły się zamówienia. Piekła sama , potem zaczęła jej pomagać znajoma , obecnie zatrudnia 10 osób , ma nowe vito do rozwożenia i sprzęt pierwszej klasy a roboty po łokcie. Ciężki temat ? tak ,na pewno ale nie znam przedsiębiorcy ,który sam rozpoczyna biznes i ma z górki. Ważne jest również kogo spotykamy po drodze w swoim życiu. Są osoby , które będą dopingowały i dodadzą skrzydeł ale więcej jest takich , które powiedzą ,że to trudny temat , tyle na głowie, sanepid ,badania ojej ojej….daj se spokój idź na etat tak jak ja odwal 8 godzin i do domku….każdy kto chce prowadzić własną działalność musi wiedzieć że : nie będzie łatwo , że trzeba będzie często pracować 14 godzin dziennie 7 dni w tygodniu , nie będziesz wiedzieć jaką dostaniesz wypłatę a na początku to nawet czy w ogóle ją dostaniesz , będzie pełno doradców którzy nigdy nic własnego nie prowadzili ale znają się najlepiej na wszystkim….i pełno innych problemów – ale warto. warto spełniać swoje marzenia . warto próbować , to daje niesamowitą satysfakcję .

        1. To prawda, praca na własnej działalności jest bardzo wymagająca ale w dłuższej perspektywie może dawać ogromne poczucie wolności 🙂

        2. Swiete slowa. Wiekszosc osob widzi tylko przeszkody. Malkontentow nie brakuje. Trzeba miec samozaparcie, nie bac sie ryzyka i posiadac….przyslowiowe JAJA.

  8. Prawda jest taka że na cudzym podwórku nigdy się nie dorobisz jak chcesz zarabiać więcej i być dla siebie szefem to tylko własny biznesik ale jaki ;p no właśnie albo pozostaje wygrać w totka

  9. Bardzo ciekawe pomysły na biznes 😉 zakładając własną firmę warto pamiętać o tym jak ważna, wręcz niezbędna, jest jej dobra reklama. Przy rozwijaniu własnego biznesu szczególnie ważne jest aby zaufać ludziom, którzy się na tym znają ????

  10. We własnym biznesie istotna jest dobra reklama. Bardzo dobry artykuł dla ludzi prowadzący własny biznes. Reklama w obecnych czasach to istotna i kluczowa sprawa. Ja jestem właścicielką kwiaciarni i do kontaktu z klientami używam sms, dzięki narzędziu, które oferuje playsms.pl. Dzięki ich platformie mogę sama osobiście wysyłać wiadomości do ludzi, o np. gotowym bukiecie do odbioru.

  11. Czy do wypożyczania napisów love na wesele potrzebna jest własna działalność? Jak wygląda sytuacja w takim małym biznesie?

  12. Postanowłam że po urlopie macierzyńskim nie wrócę już do pracy za biurkiem. Ale czytam i czytam te pomysły i nigdzie się nie odnajduje… Do rękodzieła dwie lewe ręce, jakoś pasji i hobby specjalnie nie mam…marzy mi się kawiarnia ale kapitał trzeba mieć i pomysł na coś ciekawego. Wychodzi na to że widzę same przeciw .. moze to po prostu brak odwagi? a przecież innym się udaje…
    Może przydałoby się jakieś doradztwo personalne do czego się nadaję ale nikt przecież za mnie nie wymyśli biznesu…

    1. Alicja, nie martw się. To stały problem wielu osób. To mieszanka strachu przed nowymi rzeczami, często brak kapitału a czasami dobrze przemyślanego pomysłu. Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok – po prostu zacznij robić. Jestem ogromnym fanem dorabiania na boku – zacznij pracę w innym miejscu. Pracujesz na etat w księgowości? Zatrudnij się jako barmanka chociaż na 2,3 weekendy. Marzy Ci się kawiarnia? Spróbuj pracy w foodtracku w weekendy – ucz się obserwuj.

      To nie jest też tak, że innym się udaje. 80% nowych firm upada, bo jest źle przemyślana, ma śle policzone koszty.

      Wydaje mi się, ze miejscem, w którym uda Ci się zdobyć trochę potrzebnej wiedzy będzie Latająca Szkoła – dziewczyny uczą dziewczyny jak ogarnąć swój pomysł.

  13. Istnieje mnóstwo pomysłów na biznes internetowy które można zrealizować niewielkim nakładem finansowym i własną pracą, przy odrobinie wytrwałości można osiągnąć całkiem niezłe efekty. Jeżeli ktoś chciałby rozpocząć własny biznes online ale nie ma pomysłu to polecam zapoznać się z ofertą websoft.net.pl, można tam znaleźć gotowe biznesy do uruchomienia w kilka godzin przy bardzo niskich kosztach.

  14. Najlepiej jest inwestować w mieszkania. Można to robić i bez ich posiadania, chociażby za sprawą podnajmu, dzięki czemu odpada nie tylko kredyt a i wszystkie długoterminowe ryzyka.

    1. To dla mnie turbo ciekawy temat. Od dłuższego czasu interesuje się inwestowaniem w nieruchomości. Może przyjdzie kiedyś czas, aby zainwestować 🙂

      1. Z koleżanką zamierzam otworzyć firmę sprzątającą… byłabym bardzo wdzięczna jak by Pan nam doradził

  15. Mycie samochodu na telefon to ciekawy pomysł, sama ostatnio szukałam tego typu usługi. Myślę, że do tej listy można byłoby spokojnie dodać postawienie własnej myjni bezdotykowej. Dla zainteresowanych podaję sprawdzonego wykonawcę: http://www.mtautomatic.pl – to polski producent, z którym można taką myjnię postawić i naprawdę dobrze zarabiać, jeżeli tylko lokalizacja jest spoko.

  16. Sklep internetowy jest chyba najlepszą opcją. Ja założyłam swój na platformie e-commerce i chociaż na początku było ciężko i więcej musiałam dokładać niż zarabiałam to teraz jednak są już zyski i wszystko zaczyna się zwracać ;p

    1. Też myślę nad sklepem internetowym, ale boje się że zostanę z towarem 🙁 a wysyłanie do klienta prosto z chin bez sprawdzenia towaru wydaje sie mi być nie wpożądku. Co sprzedajesz?

  17. Super pomysłem na własny biznes jest uruchomienie mobilnej myjni parowej. Firma Greensteam pomaga w otworzeniu takiego interesu. Daje całe swoje know-how, pomaga uzyskać dofinansowanie, szkoli, podsuwa pomysły itd. wszytskie niezbędne informacje znajdziecie na ich stronie greensteam.pl

  18. Bardzo dobry tekst i inspiracja dla szukających pracy lub chcących zmienić obecny kierunek swojej pracy 🙂

  19. Ja się trochę w tym momencie wstrzymuję z decyzją. Miałem okazję ostatnio słuchać bardzo ciekawych rad Pana Kozłowskiego (Multiserwis-24 jeśli ktoś nie zna to polecam nadrobić) – chyba jednak będę szedł bardziej w kierunku franczyzy niż w pełni indywidualnego biznesu.

  20. Witam chcialbym otworzyc salon fryzjersko -kosmetyczny w Warszawie. Czy ktos juz otworzyl jakie sa koszta itd.

    1. Dziękuje i zapraszam do pozostałych artykułów. A w przygotowaniu specjalny e-book na ten temat 🙂

  21. Gdybyś drogi autorze wiedział ile tysięcy kosztuje aparat i obiektywy do porządnego robienia zdjęć, że o parasolach , lampach błyskowych kontrastach, po programy służące do obróbki zdjęć to byś nie napisał że to łatwy i szybki sposób na zaczęcie biznesu :), wiem coś o tym bo robi to mój mąż i wiem że to tania impreza nie jest.

    1. Tak się składa, że… wiem doskonale 🙂 ponieważ zajmowałem się tym przez wiele lat i nadal mam dużo sprzętu.

      To wszystko natomiast zależy co rozumiemy przez własny biznes. Działalność zajmująca się pół-amatorsko działalnością foto-wideo to wydatek na poziomie 15-30 tys zł. Czy to dużo? Zależy z czym to zestawimy. Próba stworzenia linii produkcyjnej hulajnog to kilkanaście milionów a kupienie własnego tira to wydatek na poziomie minimum 300 000 zł. W tym kontekście to niewiele 🙂
      Równocześnie zestawiając to z dowolnym innym biznesem – wyposażenie studia foto na poziomie średnio-zaawansowanym to wciaż nie wielki wydatek w stosunku do takich biznesów jak restauracja, czy nawet bar.

      Sumując więc – oczywiście na poziomie profesjonalnym sprzęt jest bardzo drogi. Z drugiej strony jako pierwszy biznes można zacząć z niższego pułapu (i wciąż robić dobre zdjęcia i wideo) a potem stopniowo się profesjonalizować.
      W wielu innych dziedzinach nie ma takiej możliwości (nie da się zacząć od „mniejszej lini produkcynej”).
      🙂

  22. Fajnym pomysłem może okazać się branża weselna / eventowa.
    Ostatnio wszedł fajny produkt dedykowany na ten rynek o nazwie Barmix, jest to Automatyczny Barman.
    Sam sobie dozuje i wykonuje drinki. Wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni numer drinka.
    Nie jest to może tania inwestycja, ale na pewno warta rozważenia.

  23. Dobrze jest najpierw zaobserwować czego ludziom brakuje. Mieszkam pod Toruniem w dość małym, ale malowniczym miasteczku, gdzie okoliczne miejscowości śmiało mogę nazwać letniskowymi. W marcu narodził się pomysł stworzenia cukiernio lodziarni. Trochę się dobrego marketingu i ruszyliśmy. Jedyny problem to nasza wstępnie kupiona lada chłodnicza okazała się trefna, ale szybko wymieniliśmy ją na sprawdzonego producenta bolarusa, jednak nie ma co lecieć po łebkach bo się zemści, nam uciekł kilkudniowy utarg w środku sezonu.

    1. O i to jest dobry pomysł. Dobrze że dzielisz się z innymi swoimi spostrzeżeniami co do tej firmy – Bolarus, może ktoś też skorzysta 😉

  24. Faktycznie całkiem sporo ciekawych pomysłów, życzę by Ci którzy nadal szukają czegoś dla siebie znależli inspirację u Ciebie 🙂 Ja sama poszłam w rękodzieło i design. Zaznaczyć jednak trzeba, że czegokolwiek się nie podejmiemy to wymagać będzie to od nas pasji i determinacji. Każdy z wymienionych pomysłów ma rację bytu, trzeba być tylko bardzo wytrwałym. Ja sama tworząc od 3 lat własną markę Milasoo, stale coś udoskonalam, bo to praca, która nie ma końca, w moim przypadku to życiowa droga, <3 Przyznaję, że kluczową rolę ogrywa tutaj rozwój osobisty i duchowy. Życzę powodzenia ! 🙂

  25. Cześć. Bardzo ciekawy wpis 🙂

    U mnie sprawdziło się połączenie programowania, blogowania i pisania artykułów dla innych podmiotów 🙂

    Niebawem spadam do Tajlandii popracować zdalnie! Polecam każdemu programowanie.

    Pozdrawiam, Mateusz.

  26. Macie rację. Biznesy związane z drukiem 3d. Tylko oczywiście bez dwóch zdań potrzebny jest dobry sprzęt oraz filamenty (które są podstawą). Tu mogę zwrócić uwagę na . Oferują dobrej jakości filamenty które dają dobry efekt i nie męczą drukarek

  27. Hey. Pomysły są super tylko trzeba chcieć, ja zastanawiam się na swoim biznesem by otworzyć ale trochę się wącham czy nie wpadnę w dołek,. Che otworzyć firmę która będzie się zajmować terapia TLENOTERAPIA HIPERBARYCZNA, terapia pomaga wrzucić szybciej do zdrowia, co o tym myślisz Michał. Pozdrawiam

    1. Rafał, to wiele zależy 🙂 Tzn sam pomysł w sobie jest całkiem spoko. Ale pozostaje kwestia „mody” na jakieś konkretne metody zdrowotne. A sama wspomniana przez Ciebie metoda potencjalnie jest wątpliwa…

  28. Czyli jednym słowem zwykły Kowalski nie może otworzyć takich usług bez skaczenia szkoły medycznej lub być lekarzem tak. Jakie trzeba mieć kryteria do tej dziedziny Michale

  29. bzdury to wszystko. franczyza to wyzysk i brak wpływu na cokolwiek w niby swoim biznesie.

    rynek pseudo wolny działa dosyć prosto bo to ilość środków nabywczych na rynku decyduje o popycie na cokolwiek. media kreują fit i tp a to nie jest dobrem z którego jest dobrobyt a wręcz generuje zwiększanie się wolności negatywnej -lenistwa do pracy. handel jako biznes nie tworzy dóbr które zaspokajają potrzeby za które to dobra ktoś dobrowolnie zapłaci.

    jedyne produkcja dóbr jest pomysłem na biznes nie szkodliwy społecznie i ekonomicznie.

    takie poradniki jw to powiększanie wolności negatywnej i produkcja pieniądza którego nie ma.

    Polska i Polacy to wyrobnicy nie producenci i jeśli ktoś tego nie dostrzega i widzi w rękodziele serwetek złote góry no to gratuluję.

    1. Muszę się z Tobą mocno nie zgodzić 🙂 Świat usług – nawet tych mocno wirtualnych jest dziś bardzo rozwinięty i często bardzo potrzebny. Co powiedzieć chociazby o książka i kursach dostępnych wyłącznie online. Nie następuje tutaj żadna fizyczna produkcja.
      Ponad to artykuł kierowany jest do osób, których celem jest często dorobienie sobie – i tutaj produkcja na małą skalę biżuterii czy nawet wspomnianych przez Ciebie serwetek. Cześć takich biznesów generuje 1000-2000 zł dodatkowych a to idealne rozwiązanie dla podreperowania biznesu domowego.

  30. Witam. Artykuł całkiem ciekawy.
    Ja mam pomysł na oryginalną kawiarnię w Toruniu (jest tylko jedna o podobnej tematyce w Polsce, ale w innej części ), ale nie wiem za bardzo jak zacząć. Dobrze myślę, że w oparciu o dostępny lokal trzeba by napisać biznesplan, obliczyć koszty i na tej podstawie wziąć kredyt?
    Pozdrawiam

  31. Pomysły na rozpoczęcie działalności.
    Produkcja oryginalnych grilów. Minimalna inwestycja.
    12 oryginalnych wzorów grilla. Pliki DXF.

  32. W erze informacji i ogólnodostępnego internetu niemal każdy może stać się właścicielem dochodowego biznesu. Nikogo już nie ogranicza bezpośrednie sąsiedztwo, bo tak właściwie, to nabywców naszych towarów możemy znaleźć niemal w dowolnym zakątku Ziemi. Oprócz umiejętności wypromowania włąsnej marki, wystarczy przyswoić wiedzę na temat właściwego pakowania przesyłek i ich ekonomicznego dostarczania, a także nieustannego doskonalenia i poszerzania własnej oferty. Świat dynamicznie się rozwija, więc i w naszym biznesie musimy znaleźć czas na ciągłe ulepszenia,

  33. Ciekawe pomysły na biznes. Zgadzam się, że kobietom w dzisiejszych czasach zależy na pięknej sylwetce. Ciekawy pomysł na biznes można znaleźć na . Połączenie treningów z rozpisaniem zbilansowanej diety to coś czego brakuje na rynku. Kilka prostych kroków i możesz zacząć działać.

  34. Fajna lista może kogoś zainspiruje. Plusem jest to, że większość pomysłów z tej listy do takie rzeczy którymi może się zajac prawie każdy, bo nie wymagana jest żadna super wiedza – ewentualnie trzeba troche po prostu zainteresować się tematem. Mimo wszystko – pomysł to jedno, ale wykonanie i szukanie klientów to zdecydowanie trudniejsza robota.

  35. Przed dylematem „pomysłu na biznes” stanął na pewno każdy przedsiębiorczy osobnik:) U nas zadecydowało hobby, Stwierdziliśmy, że skoro tworzymy dla siebie zanęty wędkarskie i się na tym znamy, to dlaczego nie mielibyśmy robić tego w naszym przyszłym biznesie. Tak rozpoczęliśmy działalność jako producent zanęt wędkarskich Fiskeri. Temat jest co prawda dość niszowy ale chyba o to w tym chodzi, by znaleźć swoją niszę na rynku:) Pozdrawiamy!

  36. Jest wiele ciekawych pomysłów na biznes . Okazuje się,że wcale nie tak trudno samemu zacząć zarabiać w Polsce. Polecam ciekawy artykuł o pomysłach na biznes dla studentów na

  37. A na czym polega prowadzenie fanpage, szukam pomysłu na dorobienie do budżetu . Jestem mamą niepełnosprawnego dziecka i mam ograniczoną dyspozycyjność, ale jak jest w szkole to chciałabym coś ze sobą zrobić i zarobić

  38. Zacząłem szukać co w moim mieście jest nisza i okazało się ze tylko jedna firma zajmuje się dbaniem o nagrobki i myśle żeby zacząć umieszczać ogłoszenia. W Polsce mamy 1300zl brutto kwoty wolnej od podatku. Z tego co się dowiedziałem można spróbować czegoś nie rejestrując działalności jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.

  39. Ja zauważyłem coś jeszcze innego, w dużych miastach jest duża konkurencja a w małych często będziemy pierwsi w danym nowym biznesie. Więc warto czasami szukać czegoś nowego właśnie do otwarcia w mniejszej miejscowości gdzie będzie bum nowości.

  40. Naprawdę imponująca lista. Przedstawionych sposobów jest tak dużo, że ciężko nie wybrać czegoś dla siebie. Niestety sporo osób dalej uważa, że praca w domu jest łatwa i przyjemna, a dochody generują się same, przez co Twoje rady w pełni wykorzysta pewnie tylko niewielki odsetek czytelników.

  41. Ciekawe pomysły na biznes, zwłaszcza, że w czasach korony wiele osób musi się przekwalifikować i znaleźć nowe sposoby zarabiania. Dzięki za artykuł 🙂

  42. Hey. Bardzo fajne pomysly! Fajnie to opisales. W sumie kazdy znajdzie cos dla siebie 🙂 A co myslicie o dropshippingu? Mam ochote pójsc w tym kierunku, ale sie troszke wacham.

  43. Ja wziąłem w leasing myjkę do filtrów cząstek stałych i katalizatorów Nosmo i bardzo sobie chwalę. Bardzo szybki zwrot z inwestycji . Trzeba się trochę ubrudzić ale tak to bywa w pracy… Nigdy więcej etatu!

  44. Według mnie na liście brakuje marketingu afiliacyjnego, który jest świetnym wyborem dla osób początkujących. Naprawdę sporo osób zaczyna swoją przygodę z e-zarabianiem właśnie w afiliacji, a później rozwija się o kolejne ciekawsze i nieco bardziej skomplikowane metody.
    Dodatkowym atutem jest możliwość zarabiania na afiliacji na pełny etat lub jako metoda na dorobienie do wypłaty 🙂

  45. Witam, wiele modeli w szczególności dla początkujących przedsiębiorców jest forma franczyzowa. Krytykujecie tą formę czy polecacie, jakie jest Wasze zdanie ?

  46. Świetny artykuł! Dla wszystkich zaczynających z biznesami online bardzo polecam obniżenie prowizji. Można to zrobić np. przez (reklama) Bardzo to pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Gdzie chcesz się zalogować?

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ