O mnie


Nazywam się Michał Barczak. Po kilku latach pracy na etacie postanowiłem otworzyć własną firmę. Obecnie skończyłem na trzech 😉 W ramach działalności zajmuje się doradztwem z zakresu produktywności oraz marketingu internetowego. Od wdrażania stron internetowych, obsługę social media, kończąc na poprawie efektywności pracy mojej i mojego zespołu.

Od kilku miesięcy jestem też start-upowcem – rozwijam narzędzie do kontrolowania procesu SEO oraz weryfikacji działań agencji pozycjonerskiej – SaveSEO.pl

Życie jest po prostu wspaniałe!


Przez lata interesowałem się mnóstwem różnych rzeczy. Pasjonują mnie podróże, jeśli to tylko możliwe staram się poznawać nowe rzeczy. Przez lata hodowałem też różne ciekawe zwierzęta! Terrarystyka jest niezwykle fascynująca. I tak też miałem węże, jaszczurki, hodowałem mrówki mam kota o imieniu Scott.

Podróże i praca są możliwe wyłącznie ze względu na efektywną pracę. Jestem fanem rozwoju osobistego i produktywności. Kilka lat temu zainteresowałem się metodą GTD i od tamtego czasu jestem wiernym praktykiem tej metody zarządzania sobą w czasie.

Staram się też dbać o swoją edukację finansową i realizować swoje cele i inwestycje. Poczytasz o tym w różnych cyklach moich artykułów.

Mój blog


Mój blog powstał głównie po to, aby uporządkować moje zainteresowania oraz aby w skuteczny sposób dzielić się wiedzą.

Przez ostatnie 10 lat pomogłem wielu osobom zacząć pracować przez internet. Chętnie dziele się wiedzą na ten temat – właśnie po to między innymi zacząłem pisać!

Jeśli więc zastanawiasz się:


  • Skąd wziąć pieniądze?
  • Jak zarobić dodatkowe pieniądze przez internet?
  • Jak znaleźć ciekawy pomysł na biznes?
  • Jak działa SaaS?
  • Jak zapanować nad swoimi finansami?
  • Jak tworzyć skuteczne reklamy internetowe?
  • Jak rozwijać swoją niewielką firmę?

To na tym blogu postaram się dostarczyć odpowiedzi


Po pierwsze: GEEK


Według definicji z Wikipedii geek to:

człowiek, który dąży do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w jakiejś dziedzinie w stopniu daleko wykraczającym poza zwykłe hobby.

Wiedza to nie wszystko. To również ciekawość świata – wciąż odnajdywanie nowych „zajawek”, bycie głodnym świata i odnajdowanie różnych nowych inspiracji.

Z tej tematyki królują u mnie 3 podstawowe kategorie:

Relacje


Z jednej strony relacje rozumiane jako relacje z imprez, z konferencji (finblog) czy różnego typu wydarzeń. Z drugiej strony to też relacje pomiędzy ludzkie, które bardzo lubię obserwować a później opisywać. To relacje społeczne – różnice pomiędzy kulturami i społeczeństwami. Ale też pomiędzy ludźmi i zwierzętami. W szczególności pomiędzy ludźmi a kotami (o czym przekonają się ludzie obserwujący mojego instagrama i poznają Scotta) czy też… mrówkami.

Kreatywność


Niesamowite jest to co nasz mózg potrafi wymyślić. Na świecie dzieje się tyle ciekawych rzeczy! Latamy w kosmos rakietami! Podróżujemy na dna oceanów! Badamy ludzkie komórki i odległe gwiazdy.
I cały czas tworzymy. Nowe wynalazki, nowe technologie i wiele więcej!
To wszystko jest niesamowicie fascynujące. Chcę się dzielić tym co sam wiem.

Recenzje


Nie ma Geek’a bez dobrego sprzętu. Jak już być może wiesz, zajmuje się również tworzeniem filmów 360 (więcej dowiesz się o tutaj).
Oprócz tego mam sporo różnego rodzaju sprzętu – od trzy osiowego gimbala, przez różnego rodzaju bezprzewodowe słuchawki, głośniki i mikrofony, aż po niestandardowe konfiguracje sprzętu komputerowego.
Od czasu do czasu dziele się ciekawostkami z tego świata. Pojawiają się też opinie na temat różnych aplikacji z których korzystam.

Darmowy e-book!


Stajesz przed niesamowitą okazją odebrania mojego najnowszego dziecka. Książka „Zabić lenia!” to więcej niż poradnik. To zebrane historie, przykłady i ćwiczenia, które pomogą Ci ruszyć z miejsca i wejść na ścieżkę produktywności. Bardzo chciałbym być na Twoim miejscu te kilka lat wcześniej i móc ją sobie wręczyć. Gdybym wtedy wiedział to, co w niej opisałem…. Ty nie musisz gdybać. Pobierz ją już dzisiaj!

Po drugie: WORK


Mam też spore doświadczenie zawodowe – zarówno jako przedsiębiorąca, jak i jako pracownik korporacji.

Przez ten czas kładłem przede wszystkim akcent na wiedzę. A dziś dziele się nią na blogu. Te doświadczenia zawodowe mocno mnie ukształtowały. To właśnie dzięki nim mogę opowiedzieć Ci o tym jak wygląda praca w korporacji, jak wygląda praca na etacie, jak zacząć pracować zdalnie czy jak zwiększyć swoje dochody. Wszystkie te etapy przeszedłem w ciągu ostatnich 10 lat.

Wiedza


Całkiem nie źle znam się na różnych zagadnieniach związanych z marketingiem. Zauważyłem jednak, że często brakuje ludziom nawet podstawowej wiedzy z tej tematy. Stąd od podstaw piszę kurs: JAK ZARABIAĆ W INTERNECIE?, w którym opowiadam o takich zagadnieniach jak SEO, SEM ale też tłumaczę od podstaw jak otworzyć własny sklep internetowy. I wiele więcej.

Pomysł na biznes


Równocześnie jednak staram się sporo czytać na temat różnych start-upów i ciekawych biznesów. Od czasu do czasu je opisuje – o tutaj. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie inspirujące. Czy wiesz, że istnieje firma, która zajmuje się… wynajmowaniem kurczaków?

Moja firma


Regularnie też publikuję artykuły z informacją jakie zlecenie ostatnio realizowałem albo czym aktualnie zajmuję się zawodowo. Na przykład dlaczego zajmuje się filmami 360. Ten temat jednak pojawia się najrzadziej. Dużo częściej pojawiają się artykuły o tym JAK pracuję. Jestem ogromnym fanem produktywności. Pracuje na aplikacji Nozbe, mieszkam to z One-Thing a to wszystko w metodologii GTD.

Ja w mediach


TEDxTalks


Wystąpienie na konferencji TEDx to dla mnie niesamowity zaszczyt. Choć dziś wiem, że wtedy mało wiedziałem… Mimo to i tak jestem dumny ze swojego osiągnięcia.
Co to jest TED?

Matt Rozkminia


Razem z Mateuszem Olechem nagraliśmy kurs – jak zarabiać na youtube. Znamy się od wielu lat i bardzo regularnie ze soba rozmawiamy. W końcu postanowiliśmy coś nagrać i opublikować. Zobacz wynik naszej rozmowy na temat produktywości!

MarketingBiznes


W wywiadze dla tego portalu opowiedziałem o tym co mnie wkurza w polskim biznesie – dlaczego nie lubię ludzi, którzy narzekają jakie mamy moim zdaniem perspktywy biznesowe na najbliższe lata.

Polskie radio Czwórka


Kocham opowiadać o swoich pasjach. To właśnie Radio Czwórka zaprosiło mnie już kilka razy na wywiad, abym opowiedział o byciu blogerem i freelancerem. Innym razem opowiadałem o tym, jak tworzyć kreatywne filmy 360.

Follower


Jeden z luźniejszych wywiadów, w którym opowiadam o początkach własnej działalności. Poruszam też temat filmów 360 i szerzej rozwijam zagadnienie pt. „kursy online”. Odpowiadam również na pytania dotyczące mojego bzika na punkcie produktywności. Zapraszam do lektury.

ModnaBielizna


Jeszcze za czasów pracy w korporacji udzieliłem wywiadu dla tego magazynu. Głównym tematem wywiadu było SEO sklepów z bielizną. Bardzo ciekawe doświadczenie – miłej lektury 😀

Strona 156

To się opłaca!


Razem z Agnieszką Skupieńską z tosięopłaca.pl nagrałem podcast o tym, jak strategicznie podejść do pracy freelancera. Wartościowe informacje, których możesz posłuchać nawet w samochodzie!

#15 najlepszy twórca filmów 360


Znalazłem się na #15 miejscu na liście najlepszych twórców filmów 360 i VR! Lista opublikowana została na LinkedIn. To dla mnie spore osiągnięcie zwłaszcza, że filmy 360 i VR są dość świeżym tematem. Sprawdź kto wraz ze mną znalazł się na tej liście!

Znajdziesz mnie w różnych kanałach social media. Napiszesz do mnie?


Śmiało do mnie pisz!


Jeśli chciałbyś lub chciałabyś, abym poruszył jakiś konkretny temat będzie mi bardzo miło, jeśli wypełnisz formularz kontaktowy, napiszesz do mnie na Facebooku lub wyślesz mi maila (michal@geekwork.pl).