CZEŚĆ!

JESTEM MICHAŁ!

Od mniej więcej 15 roku życia pracuję zdalnie przez większość czasu traktując to jako dodatkową pracę. Freelancing dał mi niesamowite możliwości!

Dzięki temu, że pracuję na swoich zasadach, mogłem zbudować dom w Borach Tucholskich i zamieszkać w lesie. Daleko od ludzi. Oprócz tego mogę podróżować i pracować wtedy, kiedy chcę i jak chce. Mogę pracować z dowolnego miejsca – wystarczy mi tylko laptop! 

Od kilku lat na moim blogu uczę innych,
JAK ZNALEŹĆ LEGALNĄ pracę przez Internet. Jestem autorem między innymi książki “Od zera do freelancera” oraz kursów Wyzwanie 500+ i jego nowej wersji Tarcza 1000+, z których łącznie skorzystało już ponad 37 000 osób! I wielu z nich pracuje zdalnie!

Jestem seryjnym przedsiębiorcą

Mam za sobą doświadczenie zarówno korporacyjne, jak i agencyjne, a od kilku lat prowadziłem łącznie 4 różne firmy.

Nie jestem klasycznie rozumianym Geekiem. Nie jestem też programistą. Nie przepadam za szeroko pojętą popkulturą, ale równocześnie mam bardzo dużo zainteresowań.
 
Niedawno jeden z moich znajomych powiedział:

Michał, Ciebie definiują dwie podstawowe rzeczy:

  • po pierwsze, w Twoim DNA jest ciągła zmiana
  • po drugie, zbudowałeś swój charakter na odrzucaniu autorytetów.

Te słowa mocno mnie zelektryzowały. Faktycznie jest w tym ogrom prawdy na mój temat!

Bardzo lubię zmiany – zarówno w moim życiu, w firmie czy w moim blogu cały czas coś zmieniam, optymalizuje i poprawiam. Można chyba o mnie powiedzieć, że mam życiowe ADHD. Po prostu nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu.

Po to też właściwie powstał ten blog – potrzebowałem jednego konkretnego miejsca, w którym mógłbym pisać o tym, co aktualnie mnie interesuje i czym się zajmuje.

Przez kilka lat prowadzenia tego bloga wkradł się lekki chaos. Część moich czytelników zwróciła uwagę, że nie do końca wie, czego się po mnie spodziewać 🙂 Nie są pewni tego, co będzie w kolejnym artykule.
 
Dlatego właśnie powstałą ta podstrona – jest to w pewnym sensie mapa poruszania się po tym blogu.
 
Zacznijmy więc o samej nazwy.
 

Składa się ona z dwóch podstawowych części geek oraz work.

Zerknij na takie artykuły jak:

Wszystko to, co zrobiłem było możliwe głównie dlatego (przynajmniej tak uważam), że od samego początku stawiam na mocną edukację z zakresu finansów i produktywności.

Staram się jak to możliwe maksymalnie świadomie podchodzić do tego co chcę w życiu osiągnąć i jakim kosztem.
Zbierając to całe doświadczenie staram się dzielić wiedzą z moją społecznością. Jeśli chcesz, możesz do nas dołączyć. Poruszamy i omawiamy tematy takie jak:

Znajdziesz tam sporo wiedzy. Większość nie jest nigdzie opublikowana, jest ona dostępna wyłącznie dla wybranych. Czasami pokazuje kierunek – np. wskazując konkretne artykuły, czy filmy, które wyczerpują dany temat.

Wszystko co wiem, jakie błędy popełniłem i co mi się nie udało – znajdziesz właśnie tam. Będzie mi bardzo miło poznać Cię osobiście w naszej społeczności i mam nadzieję, że czasem… sam do mnie napiszesz 🙂