Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Nabór otwarty jeszcze przez →
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

Dodatkowe zarabianie – autosurfbary, ankiety, klikanie w linki

Zarabianie przez Internet to bardzo szeroki temat. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „zarabianie w Internecie”, wyskakują nam m. in. teksty o surfach, płatnym klikaniu i ankietach.

Ludzie, którzy zaczynają interesować się tematem płatnego surfowania, klikania oraz ankiet, to często osoby  niepełnosprawne, młode, bez dochodu lub z niskim dochodem, np. renciści. Takie zarabianie traktują jako kieszonkowe i myślą, że na tym fajnie zarobią. Jak to jest z tym zarobkiem?

Surfbary – zarabiaj na oglądaniu reklam

Zarobek na autosurfach, czyli serwisach, w których po rejestracji surfuje się po Internecie za pieniądze, jest zwykle… żaden lub bardzo niski. Podobnie jest z surfbarami, zwanymi czasem autosurfbarami. Polega to na instalacji specjalnego programu, który emituje reklamy bezpośrednio na naszej stronie. Jeżeli zamierzasz mieć włączony komputer tylko dlatego, by mogły takie autosurfy czy/i surfbary „pracować” – nie rób tego! Więcej zapłacisz za prąd, niż zarobisz. Nawet jeśli za prąd płacą Twoi rodzice – nie opłaci Ci się to w stosunku do ilości czasu, który jest potrzebny. 🙂 Jeśli jesteś młodą osobą i chcesz dorobić do kieszonkowego te dodatkowe 15-50 zł, włączaj takie strony/programy tylko kiedy robisz coś ważnego na komputerze. W systemach tego typu zazwyczaj funkcjonuje minimum do wypłaty. Niektóre firmy specjalnie ustawiają wysoki próg, np. 100 USD. aby maksymalnie opóźnić wypłatę. Niestety zdarza się, że w międzyczasie… taka strona przestaje istnieć i cała Twoja praca może pójść na marne. Historia zna wiele tego typu przypadków. Takie programy czy strony są często po prostu niestabilne i zawsze należy pamiętać o ryzyku, iż w każdej chwili dorabianie dzięki nim może się zwyczajnie skończyć.

Zarabianie na płatnym klikaniu

Czy da się zarobić na płatnym klikaniu w reklamy? Dać się da, ale nie są to wielkie sumy i wymagają dużego nakładu pracy… Klik w reklamę przy dobrych stawkach, to zaledwie 1-2 grosze. Reklamy zazwyczaj otrzymujemy w postaci e-maila lub dostępne są one na specjalnych stronach. By osiągnąć minimum do wypłaty (na potrzeby chwili załóżmy, że jest to np. 3 złote), musisz w nie kliknąć ponad 150-300 razy! Zazwyczaj linki nie są dostępne cały czas – jest to kilka linków dziennie, czasem dodatkowo kilka maili w ciągu dnia. Wychodzi więc, że średni zarobek dzienny to kilka groszy za kilka minut pracy. Jeżeli firma jest legalna, z tych 3 złotych ściągnie Ci jeszcze około 1 zł na podatek, tak więc w kieszeni zostaje tylko 2 zł… Trochę mało, prawda? Osobiście uważam, że to gra niewarta świeczki, ale czy Tobie się to opłaca? Sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie… Moim zdaniem można zarobić wielokrotnie więcej na prostszych pracach. Tego typu strony często kuszą wielkimi banerami typu: „Wypłaciliśmy już 1 993 234 091 zł” albo „Zrealizowaliśmy już ponad 500 000 wypłat!”.

Serwisy umożliwiające zarabianie na klikaniu w reklamy mają rozbudowane systemy poleceń –  w pewnym sensie są to programy partnerskie, ale bliżej im do systemów MLM. 🙂 Znajdziesz tam wspaniałe tabelki, informujące, że jeśli tylko zaprosisz 9 osób, które zaproszą 9 osób, które zaproszą… Osiągniesz miliony dziennie! To już skądś znamy, co nie?

 

Jak zarobić na płatnych ankietach?

W artykule wspomniałem już o autosurfach, surfbarach i płatnych klikach. Co z płatnymi ankietami? Płatne ankiety mają kilka plusów. Serwisy ankietowe to zazwyczaj strony stabilne, tzn. istnieją na rynku już ileś lat, są legalne i nie upadają. W teorii za zysk z wypełniania płatnych ankiet nie musisz odprowadzać podatku – firmy to robią za Ciebie (chociaż oczywiście zależy to od form wypłaty itd., itp.). W takich serwisach zarobisz więcej niż w surfbarze czy autosurfie. Przede wszystkim serwisy tego typu są wypłacalne.

Na ten moment znanych i polecanych serwisów z ankietami jest ok. 30. Są to panele, które wysyłają ankiety w języku polskim do osób wypełniających badania internetowe. Najniższym progiem, który uprawnia do wypłaty wynagrodzenia jest 8 złotych, najwyższym około 170 złotych. Wypełnienie jednej ankiety trwa od kilku do nawet około pięćdziesięciu minut. Płatne jest od 40 groszy do nawet około 17 złotych za jedną! Liczba badań bywa ograniczona, co oznacza, że nie zawsze się do nich dostaniesz. Niektóre panele badawcze w takich sytuacjach przewidują dodatkowe wynagrodzenie w postaci punktów, które możemy wymienić na np.: gotówkę, bony do różnych sklepów (chociażby PizzaPortal, Tesco, Zalando, W.KRUK, Smyk, H&M, TK Maxx, KFC, Burger King, Pizza Hut i wielu, wielu innych), karty przedpłacone (np. Ticket dla Ciebie), zniżki na e-booki w Legimi.com lub wiele różnych, zarówno drobnych, jak i większych nagród rzeczowych. Pieniądze najczęściej przelewane są na konto PayPal lub bezpośrednio na konto bankowe, choć też zdarzają się serwisy, które wypłacają pieniądze np. na Skrill. Wynagrodzenie można również przekazywać na cele charytatywne – dla wybranej przez siebie lub z góry określonej fundacji.

Jak to działa?

Aby zapisać się do serwisów z ankietami, potrzebujesz swój adres e-mail. Należy wejść na odpowiedni serwis proponujący wypełnianie płatnych ankiet i wypełnić w nim formularz rejestracyjny, w którym zwykle podajemy swoje imię i nazwisko oraz nasz aktualny adres mailowy. Po wypełnieniu takiego formularza, należy zalogować się na swój adres e-mail i kliknąć w wiadomość z potwierdzeniem zapisu, w celu uaktywnienia konta. Następnie można się zalogować, aby wypełnić wstępną ankietę, dzięki której zostaniesz sprofilowany i serwis będzie wiedział, kiedy wysyłać do Ciebie e-maile z propozycjami wypełniania ankiet. Takie propozycje przychodzą na skrzynkę mailową i przeważnie zawierają czas trwania ankiety oraz ilość złotych/punktów za jej ukończenie.

 

Jak zarabiać w internecie?

W takich panelach badawczych popularne jest zarabianie nie tylko na wypełnianiu ankiet, ale też na rejestrowaniu do tego typu stron znajomych, których nazywa się poleconymi. W przypadku płatnych klików lub surfbarów dostajemy kwoty rzędu 0,002 zł, więc również ciężko zbudować na tym dochodowy biznes. Policzmy tak, jak robią to ludzie w MLM:

Zapraszasz 9 osób.

9 osób zaprasza 9 osób.

9*9 = 81

Te osoby, dla uproszczenia rachunku – przyjmijmy, że zaprosiły po 10 osób.

Masz więc w poleconych już ponad 800 osób! Jeśli wszystkie pozostają aktywne i codziennie pracują, dziennie zarabiasz ok. 1 zł 60 gr. Nawet zakładając, że pracują 7 dni w tygodniu, miesięcznie zarobisz nie więcej niż 50 zł…

A teraz pomyśl ilu znasz znajomych, którzy byliby gotowi poświęcić godzinę swojego czasu na namiętne klikanie w reklamy…

Na ankietach możemy jednak zarobić dużo więcej, bo od 1,5 zł do 4 zł na jednym znajomym zapisanym do serwisu i spełniającym wymogi do przyznania tych pieniędzy. Wymogiem takim jest najczęściej potwierdzenie zapisu przez kliknięcie w e-mail, który otrzymało się od takiej firmy po wypełnieniu formularza zapisu oraz wypełnienie co najmniej 1-3 ankiet.

Do najpopularniejszych paneli badawczych należą według mnie: SMG / KRC i Cenne Opinie. Dzięki SMG / KRC można wypłacać 32 zł na konto, zdobywać bony do merlin.pl na kwotę 40 zł oraz otrzymywać doładowania komórki w kwocie 40 lub 50 zł.  Do Cennych Opinii możesz zapisać się dzięki tej stronie http://www.cenneopinie.pl/. Po wejściu na nią, naciśnij przycisk „Przyłącz się”. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wypłata z powyższej strony następuje po uzyskaniu 40 lub 50 zł. Za 40 zł bądź 50 zł, otrzymasz kod podarunkowy do PizzaPortal.pl lub Zalando albo Tesco.

 

Podsumowując:

Jeśli myślisz o dodatkowym zarabianiu i potrzebujesz więcej niż 100 zł – 150 zł miesięcznie, to wiele praktyczniej będzie zostać instruktorem Zumby albo wynajmować kurczaki. 🙂

 

Artykuł ten powstał przy pomocy Ani z bloga DorabiajPrzezInternet – znajdziecie tam między innymi dowody wypłat z różnych systemów.

Jeśli chciałbyś zacząć zarabiać przez internet to sprawdź mojego ebooka – „Od zera do Freelancera”.  Wyjaśniam tam od podstaw jak znajdować zlecenia, jak wycenić swoją pracę i wiele innych 🙂

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWĄ LISTĘ 300 PORTALI DLA FREELANCERA!

19 Responses

  1. Co do płatnych ankiet to widzę tylko kilka paneli badawczych. Ale jest ich więcej, które są warte uwagi. Na pewno nie wszystkie ja sam jestem w ponad 50 takich panelach, a osobiście bym polecił z około 1/3 z tego. Pozdrawiam Grzesiek (platne-ankiety.eu)

  2. A kryptowaluty? To chyba najlepszy sposob na zarabianie z domu, przez kopanie albo inwestowanie. Szczegolnie ze znowu rosną kursy. Dobry moment dla osób które chcą inwestować. Sama sprawdzam zawsze kursy i kupuje na [usuniety link]

    1. Kryptowaluty są niezwykle ryzykowne jeśli chodzi o instrument inwestycyjny a kopanie na ten moment jest nieopłacalne. A moment jest chyba właśnie fatalny…? 🙂

  3. Sama jestem w kilku portalach ankietowych, między innymi we wpsomnianym smgkrc, znanym też jako IBIS, ale od kilku miesięcy nie znajduję już czasu na wypełnianie ankiet. Jak dotąd jednak razem z mężem sporo kasy dostaliśmy. Warto 🙂 Kiedyś próbowałam swoich sił w surfbarach, bo od dawna interesowało mnie, jak zarabiać online, jednak doświadczenie nauczyło i mnie, że to bezsensowny sposób i tak, jak mówisz, niepewny.

  4. Jak miałam więcej wolnego czasu wypełniałam ankiety – z wielu testowanych te są uczciwe i wiarygodne: ClixsenseiSWPanel. Zebranie kasy do wypłacenia jest mozolne, bo trzeba z miesiąc lub półtora miesiąca, ale… jeśli ktoś nie ma jak zarobić, to dobre i to;)

  5. Fajny i przejrzysty blog z mnóstwem przydatnych informacji 🙂
    Od siebie mogę dodać dobry portal, trzeba przepisywać trzy cyfrowy kod, dość szybko się zarabia i warto polecać innym:) Pozdrawiam!

  6. Swojego czasu również wypełniałem trochę ankiet, ale w końcu zrezygnowałem – za dużo zachodu z tym. Zamiast tego 😀 postanowiłem dołączyć do program partnerskiego firmy {reklama}. Podkusiły mnie przejrzyste warunki i brak zbędnych umów. Sama prowizja jest też całkiem wysoka. Od pierwszego zamówienia 15%, a następne po 3%. Dostajemy także banery więc nie trzeba się bawić i je tworzyć. Jeżeli byłby ktoś zainteresowany to zostawię link {reklama}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ