Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Dołącz teraz →
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

ActiveCampaign – narzędzie do skutecznej automatyzacji marketingu online

Czy praca zdalna jest zawsze tak lekka i przyjemna? Nie, jeśli ciągle działasz według starych metod i nie idziesz z nurtem nowych technologii. Co zatem zrobić, aby ułatwić sobie pracę i sprawić, aby była bardziej przyjemna i wydajna? Z pomocą przychodzi automatyzacja.

Jeśli działasz już jako freelancer, z pewnością dobrze znasz to słowo. Aktualnie coraz więcej osób korzysta z automatyzacji w różnych dziedzinach freelancingu, czy to podczas prowadzenia social media, czy organizując kampanie email marketingowe. W tym artykule opowiem Ci o tej drugiej dziedzinie i narzędziu, które skutecznie pomoże Ci zoptymalizować twoje kampanie i zyskać dodatkowy czas.

Czym właściwie jest email marketing?

To tak naprawdę wszelkie działania, które podejmujesz w formie mailowej, aby dotrzeć do wybranej grupy klientów i zaproponować im ofertę. Wiadomości mailowe to aktualnie jedno z najbardziej skutecznych możliwości nawiązania relacji z odbiorcami, przekazania im wiedzy i co za tym idzie, sprzedawaniem swoich usług lub produktów. Prowadzenie wartościowego newslettera to nie tylko napisanie kilku wiadomości i wysłanie ich do czytelników. Jeśli nie chcesz ich zasypywać treściami typu spam, lub kopiuj-wklej, trafianie w ich potrzeby wymaga sporego nakładu czasu i sił. Uwierz mi, nie chcesz wykonywać tej całej pracy ręcznie. Potrzebna Ci automatyzacja. To właśnie dzięki niej masz możliwość skupienia się na potrzebach swoich czytelników i zyskania czasu, na dodatkowe projekty.

Nic tak nie usprawni pracy, jak narzędzie, które zorganizuje Twoje projekty. W praktyce to nic innego, jak wirtualna machina, która sama wszystko napędza, bez konieczności angażowania Cię za każdym razem do tych samych działań. Co zrobić, aby faktycznie taki system skutecznie sprzedawał za Ciebie? Postaw na profesjonalne i sprawdzone narzędzia. Przedstawiam Ci jedno z nich – ActiveCampaing. Poniżej krótko opowiem Ci o tym, dlaczego warto wybrać akurat to narzędzie, aby udoskonalić biznes online.

Co to jest ActiveCampaing?

To profesjonalna platforma, która pomoże Ci rozwinąć się w dziedzinie e-mail marketingu. Z jej pomocą możesz nie tylko wysyłać starannie przygotowane maile do swoich odbiorców, ale również optymalizować wiele procesów związanych z wysyłką newslettera. Można powiedzieć, że to takie must have email marketingu!

Co ciekawe, wcale nie trzeba być specjalistą, aby w pełni opanować działanie tej platformy. Każdy jest w stanie, bez większego doświadczenia, zorganizować dzięki niej skuteczny lejek sprzedażowy, który sprawi, że Twoi klienci zostaną dosłownie poprowadzeni za rękę. Jeśli jesteś freelancerem i chciałbyś ustawić automatyczne wiadomości, które trafią do Twoich odbiorców wtedy, gdy będziesz chciał, ta platforma bez wątpienia Ci w tym pomoże. Wystarczy dać sobie chwilę i zapoznać się ze wszystkimi funkcjami, które oferuje. Być może zastanawiasz się teraz, czy ActiveCampaign jest właśnie dla Ciebie? Sprawdźmy.

Dla kogo jest platforma ActiveCampaign?

Aby dowiedzieć się, czy platforma ActiveCampaign trafi w Twoje konkretne potrzeby, istotne jest sprawdzenie jej zastosowań i tego, co oferuje.

Trzeba pamiętać, że jest to narzędzie skierowane przede wszystkim do firm i przedsiębiorstw, które chcą efektywnie zarządzać swoimi kampaniami sprzedażowymi, automatyzować procesy marketingowe i budować długoterminowe relacje ze swoimi klientami. Zawiera ono różne funkcje, takie jak  analiza danych, zarządzanie kontaktami, personalizacja treści itp. Co ciekawe, jest to narzędzie, z którego mogą swobodnie korzystać firmy z różnych działalności, w tym małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje.
ActiveCampaign jest szczególnie popularna wśród sprzedawców i specjalistów ds. marketingu cyfrowego, którzy chcą skutecznie wchodzić w interakcję ze swoimi klientami, śledzić wyniki kampanii oraz optymalizować swoje strategie sprzedażowe i promowanie produktów cyfrowych. Platforma ta skutecznie pomaga firmom opracowywać techniki promocji i zaspokajać potrzeby klientów. Dzieje się tak dzięki temu, że łatwo jest zintegrować ją z innymi narzędziami. 
Pozwól, że teraz krótko rozwinę temat intergacji ActiveCampaign, bo jest to bardzo istotna zaleta tej platformy.

Integracja ActiveCampaign

Platforma ActiveCampaign oferuje szeroką gamę integracji. Posiada łatwą integrację z platformami CRM, e-commerce, kreatorami formularzy, stronami internetowymi i aplikacjami społecznościowymi. Pozwala użytkownikom łączyć dane i automatyzować procesy. Integracja tej platformy z systemami analizy danych pozwala na lepszą ocenę efektywności sprzedaży, a API pozwalają zaawansowanym użytkownikom na tworzenie niestandardowych połączeń z różnymi aplikacjami.

Co z integracją e-commerce?

Przyjmijmy, że prowadzisz sklep internetowy. Integrując ActiveCampaign z platformami takimi jak Shopify, WooCommerce i Magento, możesz monitorować i analizować zachowania twoich klientów. Pozwoli Ci to na bardziej ukierunkowane i spersonalizowane kampanie marketingowe dostosowane do potrzeb klienta. Funkcje tej platformy obejmują również śledzenie koszyków zakupowych, automatyczne reagowanie na transakcje klientów, wysyłanie potwierdzeń zamówień oraz tworzenie spersonalizowanych ofert i rekomendacji produktów na podstawie historii zakupów. To turbo ważne, jeśli chcesz przypominać innym o swoim biznesie, ale też sprawiać, by wszystkie procesy sprzedaży przechodziły sprawnie i w sposób uporządkowany.
Kolejną rzeczą jest to, że integracja e-commerce z ActiveCampaign umożliwia przesyłanie danych klientów, takich jak adresy e-mail, informacje o transakcjach i preferencje produktów. Dzięki temu można efektywnie wykorzystywać te informacje do segmentowania bazy klientów i tworzenia bardziej spersonalizowanych ofert. Czy potrzeba czegoś więcej?

W jakich biznesach sprawdzi się platforma ActiveCampaign?

Platforma ActiveCampaign jest bardzo użytecznym narzędziem w wielu niezależnych działalnościach online. Skoro czytasz mojego bloga, to być może działasz już jako freelancer albo planujesz zbudować własny biznes online. Jeśli tak jest, bardzo polecam Ci to narzędzie. Sprawdziło się ono już u wielu, wielu freelancerów.
Pamiętaj, co jest Twoim celem – optymalizacja działań i zyskanie jak najwięcej dodatkowego czasu. W tym właśnie pomoże Ci platforma ActiveCampaign.
Jej funkcje pozwalają freelancerom usprawniać procesy marketingowe poprzez wysyłanie wiadomości oraz automatyczne reagowanie na działania klientów. Pozwala
także na kreowanie trendów marketingowych. Jest to kluczem do skupienia się na potencjalnych klientach, którzy gotowi podjąć decyzję o zakupie.
Niezależnie od tego, w jakiej dziedzinie freelancingu będziesz działać, powinieneś znać to narzędzie. Chciałbyś na stałe zostać copywriterem? Opanujesz z nim pisanie skutecznych newsletterów sprzedażowych. Zajmujesz się budowaniem stron internetowych lub prowadzeniem social media? Sprawdź integrację tej platformy z e-commerce i strategiami marketingu internetowego. Zastosowań tej platformy jest naprawdę całe mnóstwo. Sprawdź, czy nisza, którą wybrałeś na budowanie własnego biznesu, jest miejscem, w którym mógłbyś z niej skorzystać.

Jak jeszcze korzystać z niej w pracy freelancera?

Poza ogromem funkcji dotyczących automatyzacji platforma ta oferuje narzędzia do organizacji projektów i zadań, co jest bardzo przydatne dla freelancerów pracujących nad różnymi projektami w tym samym czasie. Odpowiednie organizowanie czasu i zarządzanie swoją energią, to jedne z ważniejszych rzeczy w pracy freelancera. Warto o tym pamiętać. Sporo napisałem na ten temat w moim artykule pt. „Cztery filary produktywności dla freelancera – C.E.K.W.” Serdecznie zachęcam Cię do zapoznania się z nim.
Wracając do platformy, daje ona również możliwość analizowania danych, tworzenia raportów i personalizowania doświadczeń klientów. Sprawia, że ​​ActiveCampaign jest kompleksowym rozwiązaniem dla freelancerów, pozwalającym efektywnie zarządzać czasem i zyskiw lepsze wyniki biznesowe.
Jeśli chodzi o lepsze wyniki biznesowe, przeczytaj do końca. U dołu artykułu znajdziesz moje zaproszenie;)

Zbuduj swój własny, zautomatyzowany biznes!

Podsumowując, ActiveCampaign to świetne narzędzie dla freelancerów, którzy chcą sprzedawać w naprawdę profesjonalny, zautomatyzowany sposób. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem platformy do automatyzacji, serdecznie Ci je polecam. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz!

Wybierz sprawdzone narzędzie i oszczędzaj swój czas. Dzięki temu będziesz mógł w jeszcze większej mierze korzystać z tego, co daje Ci freelancing – niezależności zawodowej i wolności, której nie daje żaden inny zawód.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak zacząć automatyzować swój biznes lub jeszcze bardziej poprawić swoją działalność online jako freelancer, zapraszam Cię do skorzystania z mojego programu mentoringowego – Biznes na żądanie. Razem z nim pomogę Ci zbudować od podstaw Twój biznes online w zaledwie 12 tygodni! Więcej na temat programu znajdziesz w poniższym wideo.

Nie wierzysz? Sprawdź sam. Zapoznaj się z ofertą i wybierz 1 z 3 dostępnych pakietów. Zdecyduj sam, w jaki sposób zaczniesz budować swój własny, niezależny, zautomatyzowany biznes.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWĄ LISTĘ 300 PORTALI DLA FREELANCERA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ