Spontaniczny webinar - Zawody przyszłości 2024
Dzisiaj o 19:00!
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

Czy skręcanie długopisów się opłaca?

Obejrzyj wideo wyjaśniające:

 

 

Schemat jest prosty. Nie masz pieniędzy, chcesz zarobić. Poszukujesz pracy chałupniczej. Znajdujesz idealną ofertę.

Praca w domu dla każdego, cała Polska, nie wymagamy meldunku ani obywatelstwa, ważne żeby mieszkać na terenie Polski. Dowozimy towar do każdej miejscowości w Polsce. Obecnie poszukujemy: montażystów – do składania długopisów, praca w domu, według załączonej instrukcji montażu. Bez doświadczenia, bez kwalifikacji, nie ma ograniczeń wiekowych. Realnie zarobisz nawet 7000 zł netto do ręki w miesiącu. Sam ustalasz ile pracujesz i ile zarobisz. Możliwa stała umowa lub indywidualny układ z nami. Zapewniam dostawę towaru i wypłatę gotówki po ukończeniu. Zainteresowanych proszę o kontakt.”

Zgłaszasz się do wiarygodnie wyglądającej firmy zajmującej się sprzedawaniem długopisów, dostajesz karton z częściami i składasz je, wygodnie siedząc w domu przed telewizorem.

Do tej pracy wykształcenie nie ma najmniejszego znaczenia, sam jesteś sobie szefem po prostu bajka lepszej pracy nie można sobie wymarzyć. Żadnego stresu! A to wszystko za kwotę sięgającą nawet 3 tysięcy złotych miesięcznie.

Ale coś może pójść nie tak…

A w sumie – zawsze idzie źle. Nigdy w ten sposób nie zarobisz. Rozpiszmy ten proces na spokojnie od podstaw – zrozumiesz, gdzie takie firmy oszukują i dlaczego taka praca kompletnie nie ma sensu.

Ustalmy na początku – skręcanie długopisów NIKOMU SIĘ NIE OPŁACA!

Artykuł powstał ponieważ pod ostatnim artykule o pracy chałupniczej wiele osób pisało o tym, że faktycznie zostali oszukani dokładnie w ten sam sposób.

Mechanizm nadrabiania w butelkę.

Przede wszystkim ustalmy to raz na zawsze. Nikt nie potrzebuje pracy chałupniczej tego typu. W Chinach istnieją maszyny produkujące tysiące długopisów na minuty. Z dowolnym logo, w dowolnym kształcie i kolorze. Koszt jednego metalowego długopisu z wygrawerowanym logo na aliexpress nie przekracza 2 zł za sztukę.

Nikomu, powtarzam, nikomu nie opłaca się płacić za składanie długopisów w domu.

Zresztą zobacz film pokazujący produkcję takich długopisów:

 

 

Jak więc działa ten mechanizm?

Przede wszystkim w takich ofertach zawsze pojawia się obowiązek zakupienia pakietu startowego za tzw. „okazyjną cenę”. To nie jest jakaś bardzo duża kwota – 50-80 zł. Czasami otrzymujesz propozycję podwójnej promocji! Możesz od razu otrzymać karton długopisów (na czasami kilka tysięcy), które firma odkupi po podwójnie cenie po złożeniu. Cena okazyjna jakieś 400 zł – 600 zł.

Ludzie, który są w trudnej sytuacji finansowej jak to się mówi „biorą co popadnie”. Gdy już złożysz długopisy to firma prawdopodobnie faktycznie je odkupi. Pierwszą partię 100 sztuk. Ale w większości przypadków… Napisze, że nie ma póki co potrzeby zamawiać kolejnej partii.

Przedstawiciele firmy, w której byli zatrudnieni stwierdzili, że mają kłopot z płynnością finansową, ponieważ podaż nie idzie w parzę z popytem co za tym idzie nie potrzebują więcej towaru. Oczywiście odezwą się w przyszłości.

Z perspektywy prawa – wszystko jest prawidłowo. Dokonałeś zakupu długopisów do składania. Nie podpisywałeś żadnej umowy o współpracę – nikt nie ma obowiązku ich odkupić. Minął czas w którym mógłbyś zrezygnować ze współpracy i zwrócić produkty.

Bądź też ostrożny przy braku kredytu gotówkowego.

Na składaniu długopisów jeszcze nikomu nie udało się zarobić.

Na początku słyszysz, że dostaniesz około 15 groszy od sztuki, tutaj może jesteś wstanie tyle dostać ale sprzedając jeden karton i koniec.

Oczywiście oszuści zarabiają bardzo dużo w szczególności dlatego, ze chętnych nie brakuje. W odpowiedniej skali to czasami tysiące miesięcznie! Nie dać ponieść się emocjom. To tak samo jak z wszystkimi formami MLM – na tym też nigdy nie zrobisz 🙂

Poszukując informacji na forum znajdziemy dziesiątki informacji o osobach oszukanych. Pamiętaj! Jeszcze nikomu nie udało się zarobić kasy siedząc przy kawce w domu i skręcając długopisy.

Jeśli szukasz pracy dodatkowej i chcesz zarabiać przez internet to dołącz do mojej platformy edukacyjnej, na której nauczę Cię jak zarobić pierwszy 1000 zł online.

91 Responses

  1. Priv. Proszę wplacic 400 zł za pakiet startowy na podany adres przez westernunion. Bogactwo i (sława) zależy tylko od Pani

   1. czy możesz przeczytać artykuł jeszcze raz? Starałem się tam wyjaśnić w najbardziej logiczny sposób jak tylko się da – nikt nigdy nie zarobił na skręcaniu długopisów – to oszustwo!

    1. Ludzie kompletnie nie czytają tekstu ze zrozumieniem więc oszustwa różnego rodzaju w Polsce to największa łatwizna.
     Pan napisała że się nie opłaca i wyjaśnił dosadnie a 99% komentarzy to „zainteresowana” albo „Ja chcę składać” 🤦 tragedia .

     1. mnie też to całkiem śmieszy 😛
      Już chyba wyraźniej nie dało się opisać 😀

      PS.
      Żaden ze mnie Pan 🙂 Michał jestem!

 1. Witam ja mam doświadczenie na produkcji do pakowania skręcania dysków pakowania galaretek zwijanie kabli zależy mi na pracy w domu ponieważ mam chore dziecko z orzeczeniem i chciałam sobie dorobić,mąż nie chciał mnie ubespieczyc w NFZ i przyszedł mi dług za pobyt w szpitalu Marzena

 2. Witam jestem zainteresowana praca przy składaniu długopisów .Czy ta pracą jest aktualna ? Proszę o kontakt.

 3. Witam jestem zainteresowany pracą przy składaniu długopisów .Czy ta pracą jest aktualna ? Proszę o kontakt.

 4. O matko i córko…. Czy ja śnię?
  Ktoś by napisał, że to wyborcy PiS-u tu piszą, bo nikt inny nie jest taki … ograniczony? Nie chcę nikogo obrażać… Ja jestem z Podkarpacia, też swego czasu głosowałam…na kogo chciałam 😄😜, ale poraża mnie to, bo tu czytam… Ludzie po przeczytaniu początku artykułu wysyłają zapytanie o pracę …. Kto by czytał, co tam pisze dalej…. Po co? A potem cała masa oszukanych….Ludzie, to jest artykuł właśnie o tym, jak oszukują…. Ana początku jest przykładowe ogłoszenie, które potem autor artykułu rozkłada na czynniki pierwsze i udowadnia oszustwo….
  Jeśli tacy ludzie chodzą i głosują w wyborach, to możemy się id razu położyć do grobu….zero myślenia…. Polski już nie ma….

 5. Michał, myślę, że faktycznie Ci co są zainteresowani składaniem długopisów to są fejki aby zdyskredytować Twój artykuł. Nie komentuj już tego, to jest tylko woda na młyn. Pozdrawiam.

 6. MASAKRA! gorzej niż źle … ludzie ile razy Michał może pisać,że to oszustwo i się nie opłaca. Ja się wcale nie dziwię,że to się dzieje…tzn. że jest tyle oszustw skoro niektórzy są takimi kretynami. Naprawdę…SZ O K !

 7. Jestem zainteresowana od zaraz robie szkołę zaoczna weekendy liceum ogólnokształcące nie mogę podjąć innej pracy z względu na zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ