Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Dołącz teraz →
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

7 pomysłów na kreatywną franczyzę

Dziś lekki artykuł 🙂 7 kreatywnych pomysłów na biznes opartych na franczyzie idealnych na lato.

 

Bardzo często dobrym pomysłem na biznes, jeżeli nie mamy swojego autorskiego pomysłu jest franczyza. Pisałem o tym już kilkukrotnie na przykład tutaj. Czasami jest to pomysł na biznes tylko dla zamożnych. Nie każdy może sobie pozwolić na postawienia MacDonalda czy stacji benzynowej. Jeśli chodzi o rodzaje franczyz to jest ich mnóstwo! Możesz prowadzić naprawdę przeróżne działalności. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych rozwiązań. Być może zainspirują Cię do stworzenia ciekawej franczyzy?

1) Franczyza lody tajskie lub naturalne

Lody to niesamowicie dochodowy interes, ponieważ praktycznie wszyscy je uwielbiają. Różne rodzaje, różne smaki, różne dodatki – ogrom możliwości! Im ciekawiej tym lepiej! Jeśli do tego okazuje się, że opiszemy je mianem tak egzotycznym jak “tajskie”, to będą prawdziwym hitem. Firma “Lody Rolls” produkuje właśnie takie smakołyki. Są to lody produkowane z naturalnych składników. Produkowane w dość ciekawy sposób, często na oczach widzów-klientów. Na bardzo zmrożonej, specjalnej patelni umieszcza się podstawowe składniki lodów, czyli mleko i śmietanka. Następnie dodaje się dodatki typu czekolada, orzechy, owoce, słodkości. Po około 3 minutach chłodzenia deser jest gotowy. Lody tajskie są nadal mało popularne w Polsce dlatego warto spróbować zainwestować właśnie w nie. Mogą się okazać naprawdę słodkim, własnym biznesem.

Zobacz jak pysznie wyglądają:

 

2) Kids Studio

Franczyza dedykowana dla posiadaczy lub planujących założyć studio tańca lub klub fitness (pomysł na biznes jako instruktor zumby opisywałem już tutaj). Oferta tego biznesu umożliwia wprowadzenie do siatki zajęć nowych, nieszablonowych form zajęć z zakresu akrobatyki, baletu, gimnastyki artystycznej, trampoliny fitness, różnych tańców i innych. Kids Studio stawia na umiejętności i rozwijanie talentu. Firma rozwinęła się zarówno w naszym kraju jak i za granicą. Oferuje także pomoc w marketingu i promocji, dzięki czemu pozyskuje się sporo nowych klientów. Oprócz tego oferuje różne szkolenia dla zespołu, tak, aby nie stać w miejscu tylko wciąż się rozwijać. To bardzo dobry pomysł na biznes szczególnie w miejscach gdzie jest dużo dzieci, czyli w bardzo wielu miejscach.

 

3) Fresh Bike Lemoniada

Kto nie lubi lemoniady! Każdy lubi! Klasyka amerykańskiego biznesu wraca w nowej odsłonie! Świetna sprawa dla osób lubiących jazdę na rowerze, przebywanie na świeżym powietrzu i kontakt z ludźmi. Możesz być właścicielem mini kawiarni, która będzie poruszać się tam gdzie chcesz. Machina przy rowerze będzie Twoim prywatnym punktem handlowym. Oryginalna i sprawdzona receptura Fresh Bike Lemoniada zapewni Ci ruch i sieć zadowolonych klientów. Design całej machiny bardzo przyciąga wzrok – czyli pierwszy krok do sukcesu naszego własnego biznesu. Oprócz tego doskonale wpasowuje się on w aktualne trendy do różnorodnych food trucków. Jedynym minusem, który może Ci zaszkodzić jest deszcz lub brak wysokich temperatur. Koszt produkcji lemoniady jest mimo wszystko bardzo niski – nawet jeśli kilka litrów będziesz musiał wylać 🙂 

4) Mobilna kosmetyczka – franczyza Abacosun

Ten rodzaj biznesu jest alternatywą dla tradycyjnych gabinetów kosmetycznych. Jeśli ktoś jest zapracowany i jeszcze pomyśli o tym, że musi po pracy iść gdzieś indziej niż do domu, to często wydaje mu się to uciążliwe. Najbardziej prawdopodobne jest to, że klientami będa głównie kobiety, jednak nie daj się zaskoczyć – panowie też coraz częściej korzystają z tego typu usług. Abacosun jest firmą, która prowadzi swoja działalność od 1995 roku. Zapewnia bardzo dobre warunki współpracy. Główną zaletą takiego mobilnego salonu są niskie koszty prowadzenia działalności. Dzięki dobrej organizacji możesz też obsłużyć sporą ilość klientów.

 

5) Mobile Workwear

Bardzo dobry pomysł na biznes. Duńska firma MASCOT oferuje różnego rodzaju odzież roboczą, wykonaną z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Co więcej, wszystkie produkty są certyfikowane. Franczyza odbywa się na zasadzie mobilnego samochodu wystawowego, dzięki któremu docieramy do klientów. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ klienci nie muszą ruszać się z domu. Pracownicy korzystający ze specjalistycznej odzieży są przeważnie bardzo zapracowani, dlatego chętnie skorzystają z naszych usług. Ten pomysł na biznes to możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Dużym plusem jest to, że jako franczyzobiorca możesz działać na swoim lokalnym terenie.

6) Trener personalny na lato

Każdy chce zrobić formę na lato. Niektórzy zaczynają robić formę dopiero… w lato! Gorąco na zewnątrz więc klimatyzowana siłowania może zachęcać 🙂 Tutaj niestety musisz przygotowania zacząć znacznie wcześniej – zdobycie odpowiednich uprawnień bywa kosztowne – od kilku tysięcy do kilkunastu w zależności u kogo. Dodatkowo no cóż… wypadałoby, abyś Ty również dobrze wyglądał. Chyba byłoby trochę słabo gdybyś mając sporą nadwagę próbował trenować innych 🙂 Ciekawym rozwiązaniem mogą być nowe systemy treningowe oparte na elektrostymulacji mięśni (czyli EMS). W Polsce istnieje system „27 minut” koncept opiera się na autorskim program treningowy szczegółowo opracowany w oparciu o sprzęt X-body i jak łatwo się domyślić trwa dokładnie 27 minut 🙂 Według różnych informacji całkowity koszt uruchomienia własnej franczyzy opartej na ideii „27 minut” to około 20 tys. euro. Sporo – ale również szybko się zwraca. Koszt jednego treningu to 150 zł.

7) Mobilne escroomy

Oczywiście klimat lekko mniejszy niż w ciemnej piwnicy ale nadal stwarza ogrom możliwości. Wystarczy tylko dobry scenariusz. Wyobraź sobie, że przy plaży stoi ciekawie wyglądający duży namiot – podobny do tych jak te używane przez Policję. Do tego teren jest ogrodzony taśmą wyglądającą podobnie jak taśma policyjna. Możesz wejść z dwójką kolegów do środka i jako detektywi amatorzy musicie rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci turysty – wszystko jest kwestią odpowiedniego scenariusza i przygotowania!

Albo inaczej! Wyobraź sobie, że budujesz escroom w… samochodzie! Albo dużym vanie lub samochodzie dostawczym. Po zamknięciu drzwi w środku odkrywasz… bombę, którą musisz rozbroić w ciągu 30 – 45 minut!

Oczywiście takim autem możesz też poruszać się poza sezonem np. po festiwalach! 100 zł za wejście – jestem przekonany, że kilka osób dziennie zdecydowałoby się na skorzystania z takiej usługi

Szczerze? Gdybym był w Sarbinowie, Stegnie czy innej nadmorskiej miejscowości i byłaby taka pogoda:

To korzystałbym jak szalony! 

Póki co chyba… nie istnieje jeszcze taki pomysł na biznes 🙂 Nie istnieje też franczyza, która by to oferowała takie rozwiązania. Może to idealny pomysł na biznes dla Ciebie?

Możliwości franczyzy jest naprawdę mnóstwo. Może to być świetny pomysł na biznes. Wszystko jak zawsze zależy od naszego czasu i zaangażowania. Ale jeśli poświęcisz trochę czasu na start to później możesz cieszyć się z zarobionych pieniędzy. Znacie jakieś inne kreatywne franczyzy? 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWĄ LISTĘ 300 PORTALI DLA FREELANCERA!

2 Responses

  1. Warto pomyśleć nad różnymi opcjami biznesowymi, ja teraz rozważam otworzenie swojego punktu motoryzacyjnego we współpracy z Lucart, także zobaczymy co z tego wyniknie bo początki wyglądają obiecująco 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ