Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Nabór otwarty jeszcze przez →
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

#009 Wszystko co powinieneś wiedzieć o SEO? Rozmowa z Szymonem Słowikiem – GeekCast

Dziś bardzo konkretny odcinek podcastu. Miałem wielką przyjemność porozmawiać z Szymonem Słowikiem – niekwestionowanym autorytetem w sprawie SEO w Polsce.

SEO – jak działa pozycjonowanie?

 

Szymon Słowik o sobie: Marketingiem w różnych formach zajmuję się już ponad dekadę. Miałem okazję zbierać doświadczenie zarówno podczas pracy w agencji, w wewnętrznym dziale firmy, pracując jako niezależny konsultant i freelancer prowadzący kampanie marketingowe (zwłaszcza SEO, AdWords, content marketingowe), a dzisiaj prowadzę swoją agencję – Takaoto

 

 

 

 

 

 

 

O czym usłyszysz w tym podcaście:

 

 • Czym zajmuje się na co dzień Szymon?
 • Dlaczego zajął się akurat tym tematem?
 • Czym jest SEO i jak działa?
 • Jak zadbać o dobre SEO w małej firmie?
 • Czym jest strategia marki?
 • O czym musi pamiętać bloger, który chce generować ruch z Google?
 • Czym jest SaveSEO?
 • Z jakimi problemami styka się rynek SEO?
 • Z jakimi problemami stykają się przedsiębiorcy jeśli chodzi o wybór agencji SEO?
 • Jak stworzyć stronę, która dobrze poradzi sobie w Google?
 • Jakie działają algorytmy Google?
 • Jakie cele można realizować z pomocą dobrego pozycjonowania?
 • Ile czasu zajmuje Szymonowi zajęcie pozycji eksperta?

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

 

Mój podcast o znajdziesz też na iTunes ?

Jeśli chcesz mi pomóc o proszę – zasubskrybuj mój podcast oraz zostaw ocenę 🙂 To pozwoli dotrzeć z moimi treściami do szerszego grona odbiorców.

Jeśli wolisz posłuchać w innej formie znajdziesz mnie na YouTube

Staram się od czasu do czasu wrzucić na YouTube jakiś ciekawy film. Niedługo znajdziesz tam produkcję z Filipin – warto tam wpaść :)Od teraz znajdziesz tam również moje odcinku podcastu ? Serdecznie Cię tam zapraszam!

Pobierz podcast na później

Możesz też pobrać plik bezpośredni tutaj w formie pliku mp3

Chciałbym też polecić Ci kilka innych odcinków mojego podcastu:

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWĄ LISTĘ 300 PORTALI DLA FREELANCERA!

15 Responses

 1. Ostatnio badam sobie temat SEO na własne potrzeby. Udało mi się wskoczyć na pierwszą stronę wyników w google bez zdobywania zewnętrznych linków.

  Zatem jak to jest tak na prawdę z tymi linkami do naszej strony? Jak bardzo są one konieczne? I czy na prawdę warto jest je zdobywać? Da się w jakikolwiek sposób zmierzyć czy rzeczywiście ilość „wartościowych” linków wpływa na naszą pozycję w google?

  1. Cóż – wg. google to ponad 200 czynników / wskazówek. Linki są tylko jednym z czynników. Zresztą badając na szybko – to trochę tych linków jednak masz. Większość jest nofollow prawdopodobnie w większości z komentarzy – ale co zawsze coś.

   Wiele też zależy od trudności fraz – nie jest sukcesem osiągnąć pozycji na nieoblegane frazy 🙂 A z innej strony – ja np. mocno walczę o kilka fraz na których mi zależy – ale mimo wszystko bez sukcesów (tzn w top20 aktualnie)

   1. Dzięki za odpowiedź. To rzeczywiście linki z blogów, które komentowałem. Czyli nawet linki nofollow są przydatne?

    Powodzenia w pozycjonowaniu swoich fraz.

    1. Linki nofollow są też ważne, aby uwiarygodnić profil linków. Nie należy zapominać, że np. kupowanie linków stanowi łamanie wytycznych Google dla webmasterów.

     1. O właśnie! To bardzo istotne informacje – „naturalność” profili linków to temat rzeka – właśnie dlatego należy mocno dywersyfikować źródła 🙂

  2. A czy kolego wylogowałeś się z google i sprawdzałeś pozycje w trybie incognito lub jakimś narzędziem do sprawdzania pozycji.

  3. Cześć Mariusz,

   Słusznie, że drążysz temat i sam testujesz rozwiązania. Tak jak napisał Michał – wszystko zależy od konkurencyjności frazy. Jeśli na dane słowa kluczowe istnieje konkurencja, która się aktywnie pozycjonuje, to bez linków za daleko nie zajedziesz. Michał pisze, że linki są jednym z ponad 200 czynników – to prawda. Jednak czynniki te mają różne wagi i linki (jako grupa czynników), obok dobrze uporządkowanych treści, są jednym z najważniejszych elementów pozycjonowania. Czynniki związane z treścią i optymalizacją on-page w pewnym momencie wyczerpiesz – wszyscy mogą mieć taki sam tytuł, długość contentu, podział stron etc., a Google finalnie musi zadecydować, jak ułożyć strony w rankingu. Odnośniki z innych witryn zazwyczaj mają tu decydujące znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ