SHARE WEEK 2019 – bo czytać warto!

Kolejny rok i kolejna edycja #SHAREWEEK. Od ostatniej edycji w moim życiu zawodowym zaszły radykalne zmiany, blog urósł co najmniej o 130% w stosunku do poprzedniego roku. W zeszłym roku kilku znajomych (i przede wszystkim) nieznajomych blogerów uznała, że mój blog komuś pomaga i uzyskałem pozycję w kategorii: „Blogi przebijające się z nisz” a wcześniej w blogach „Wyróżnionych”.

Znacznym wyzwaniem dla mojego bloga jest to, że piszę treści bardzo poradnikowe. Pracuje nad swoim stylem i chciałbym wypłynąć na bardziej „miękkie” regiony. Bardzo mocno chciałbym zbudować społeczność, która chce robić genialne rzeczy i nowe biznesy.

Ostatni rok to przede wszystkim mocna praca nad sobą i nad rozwinięciem umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku angielskim. Dzięki temu staram się czytać blogi również tych najbardziej topowych blogerów. Jestem zaskoczony jak gigantyczne, bardzo popularne blogi często zaskakują niezwykle niską jakością – przede wszystkim pod kątem designu.

W Polsce robimy piękne rzeczy. Jako blogosfera robimy niesamowite rzeczy – mądre, ciekawe i interesujące. Mam ogromną nadzieję, że blogi będą dalej rosły w siłę!

Dla porządku wrzucam informacje o poprzednich edycjach. Analiza tej akcji pokazuje, jak zmienia się blogosfera. Zapraszam!

Równocześnie widzę, sam po sobie, że sam coraz mniej czytam blogi. Zazwyczaj szukam konkretnych odpowiedzi a czasami inspiracji (w szczególności w podcastach) ale mimo wszystko częściej zaczynam oglądać vlogi i dailyvlogi. Ale nadal są 3 blogi, które bardzo regularnie odwiedzam. Oto moje TOP3!

Kogo czytam w sieci?

Miałem ogromną przyjemność kilka lat temu współpracować z Marcinem. Bardzo podziwiam go za ciężką pracę i niesamowite efekty – w szczególności podziwiam jaką silną społeczność potrafi zbudować – choć mamy dosyć podobne statystyki miesięczne – jego społeczność jest bardzo intensywna, komentuje żywo jego artykuły. Równocześnie Marcin jest dla mnie niedościgłym wzorem pod kątem pro-aktywności i cierpliwości. Cały czas się zmienia, rozwija i buduje coś niesamowitego. Go, go FBO!

Agnieszka Skupieńska to przede wszystkim niesamowita kobieta. Przedsiębiorca, wciąż się rozwija. Od kilku miesięcy mamy wspólnego masterminda więc mam okazję poznać ją trochę bliżej. Rozwój jej bloga, kolejne produkty, które tworzy a w końcu styl pisania i ciągły rozwój – to powód, aby mocno polecić jej bloga! Agnieszka również jest moim benchmarkiem – od kilku lat wciąż i wciąż ją gonię – niezmiennie cały czas jestem kilka kroków za nią. Ale nie odpuszczam! Gorąco polecam!

Kilka lat temu jechałem na którąś edycję SeeBlogers z Arturem Jabłońskim. Opowiedział mi wtedy o swoim znajomym – Jacku Kłosińskim i nazwał go kolejnym Kominkiem i Szafrańskim w jednym. Niezwykle imponuje mi wewnętrzna i zewnętrzna spójność Jacka – jego styl i design. Jacek dodatkowo porusza ciekawe tematy, które dotyczą bezpośrednio mojej pracy. Chciałbym, aby kiedyś mój blog i strony moich projektów i klientów wyglądały równie pięknie…

Wrzuć poniżej linki do swojego zgłoszenia w ShareWeek – chętnie odkryje nowe blogi 🙂

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

SaveSEO – co to takiego?

Czas na odsłonięcie większości kart w sprawie SaveSEO – to jeden z największych moich projektów zawodowych, który zaczyna wchodzić w finalny etap pierwszej części rozwoju.

Czytaj dalej

Rozliczenie finansowe – #4 – Projekt 10 źródeł przychodu

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.0.47″][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.0.47″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.0.47″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”3.0.47″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”] Kolejny miesiąc projektu za nami 🙂 Grudzień,

Czytaj dalej

COVID19 – i co dalej?

Bardzo nie lubię komentować rzeczywistości i stosunkowo rzadko na blogu dziele się swoimi prywatnymi opiniami. Staram się zachować formę głównie poradnikową. W moich wyobrażeniach blog

Czytaj dalej

Gdzie chcesz się zalogować?