Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Nabór otwarty jeszcze przez →
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

Rozliczenie finansowe – #1 – Projekt 10 źródeł przychodu

Mniej więcej miesiąc temu opublikowałem artykuł – 10 źródeł mojego przychodu. Obiecałem, że dosyć regularnie będę robił krótkie podsumowania, co udało mi się osiągnąć. Zapraszam 🙂

Jestem bardzo podekscytowany tym projektem. Na ten moment głównie dlatego, że obawiałem się trochę publikując ten artykuł, że to za wiele źródeł. Że nie będę wstanie tego ogarnąć. Albo że niektóre pomysły nie mają sensu. Z drugiej strony – na ten projekt planuję poświęcić mniej więcej rok. Innymi słowy spokojnie ponad połowa tych źródeł nie musi mi w ogóle przynosić dochodu – nie jestem od nich zależny. Z drugiej strony mój zespół rośnie i jest coraz lepszą machiną, która fajnie pędzi naprzód. Ta machina jest coraz lepiej naoliwiona i zaczyna wymagać coraz mniej mojej pracy.

Nie spodziewałem się tego. Efektywnie musiałem poświęcić nie więcej niż 30 godzin w miesiącu – a przychody, moim zdaniem, są całkiem przyzwoite. Przy poszczególnych źródłach weź proszę pod uwagę, że to nie są moje jedyne źródła zarabiania. Informuje Cię tutaj wyłącznie o nowo pozyskanych klientach i projektach. Lecimy!

Pierwsze źródło – blog

W tym miejscu mam kilka różnych źródeł, które fajnie się sumują. Ze względu na różnego rodzaju umowy i zobowiązania podaję jedynie kwotę końcową.

Artykuły sponsorowane, afiliacja kursów, afiliacja CENEO, kanał na YouTube (AdSense w filmach) = suma przychodu netto – 1273 zł.  Czas: ok. 12 godzin 🙂

Drugie źródło – własne kursy

Na ten moment kursy jeszcze nie powstały. Niedługo więcej szczegółów na ten temat – już niedługo 🙂 Przychód – 0 zł.  Czas: 0 🙂

Trzecie źródełko – własne produkty – książki, e-booki1+ itp

Na ten moment nie mam jeszcze własnych produktów – są w trakcie przygotowania. Przychód – 0 zł. Czas: 0 🙂

Czwarte źródełko – serwisy contentowe

Na ten moment serwisy powoli zaczynają rankingować w Google. Nie dodaliśmy tam żadnych reklam lub linków afiliacyjnych. Na razie spokojnie tworzymy content, póki co w żaden sposób ich dodatkowo nie linkujemy, delikatnie dbamy o social media. Serwisy nie są nawet poprawnie zoptymalizowane. Idą od początku efekty:

Póki co żadna z tych stron internetowych nie jest zgłoszona do whitepress czy innych stron zlecających tekst. Póki co przychód – 0 zł. Czas: mój 1 godz. Zespołu ok 25 godz.

 

Piąte źródełko – podcast i YouTube

Na Youtube jest wpięty kod AdSense. Te dochody wliczam na razie w zarobek z bloga. Podcast dopiero startuje, w związku z czym na ten moment brakuje tutaj jeszcze stałych czy płatnych współprac. Przychód z podcastu – 0 zł. Czas: 20 godz – nagranie obróbka i publikacja.

Szóste źródełko – inwestycje, lokaty 

Póki co nie podjąłem jeszcze decyzji o żadnej inwestycji finansowej. W tym tygodniu pojawi się ciekawy podcast na ten temat. Aktualne zgłębiam tematykę inwestowania w obligacje korporacyjne. Jeśli chodzi o zabawy z bankami – korzystam od czasu do czasu z różnych dodatków czy promocji. W efekcie mBank podarował mi kilka złotych za zakupy w określonych miejscach 🙂

Czasami korzystam też z dodatków i prezentów np. darmowych biletów do kina itp itd. To temat, o którym niedługo będę pisał więcej. Póki co przychód – 15,42 zł. Czas: 0 🙂 

 

Ósme źródełko – prowadzenie social media

Moja asystentka regularnie publikuje w oferii propozycję współpracy. W żaden inny sposób na ten moment nie pozyskuje aktywnie klientów. Czasami klienci przychodzą z polecenia lub zakupują ode mnie taką usługę dodatkową. I to źródło już jest dosyć mocne w moim portfolio usług. W tym miesiącu przybyło kilku nowych klientów. W następnym zdaniu podaję kwotę netto za świadczone usługi z uwzględnieniem już wydatków związanych z realizacją usługi (np. zakup grafik, budżet na promocję itd itp – nie uwzględnia natomiast wynagrodzenia pracownika). Dlatego od 1 października przez najbliższe 6 miesięcy dodatkowy przychód miesięczny jest równy: 1640 zł. Czas: ok 5 godzin

Bez sprzedaży, czy szukania klienta. Bez budżetu marketingowego. Po prostu wrzucanie propozycji na oferię + zadowoleni aktualni klienci 🙂

Dziewiąte źródełko – filmy 360

Trwa kilka przetargów, w tle mam kilka dużych zapytań związanych z filmami 360. Powoli zaczynamy się przygotowywać pod projekt Filipiny. Niewykluczone więc, że w ciągu kilku miesięcy pojawią się tutaj fajne kwoty.

Nie rozpoczęliśmy jeszcze sprzedaży zdjęć i filmów 360 na różnych stockach. Mamy w planach zacząć tą sprzedaż mniej więcej na koniec listopada/początek grudnia. Póki co w tym miesiącu – przychód 0 zł. Czas: ok. 10 godzin na negocjacje i dokumenty ofertowe.

Dziesiąte źródełko – oszczędzanie

Póki co niestety w kontekście mojego budżetu domowego wydatki niestety znacznie wzrosły. Wynika to między innymi z powodu zmiany auta (poprzednie zostało uszkodzone przez burzę). Powoli zbliża się data kolejnego przeglądu wszystkich wydatków związanych z usługami komunikacyjnymi, opłatami bankowymi itd. Więc lada dzień zapewne pojawią się tutaj konkretne kwoty. W tym miesiąc nic nie zaoszczędziłem 🙂  Czas: 0.

 

Robiąc krótkie podsumowanie – w tym miesiącu z 10 nowych źródeł przychodu zarobiłem łącznie 2 928,42 zł. Jest to kwota netto nie uwzględniająca podatku dochodowego. Przyzwoicie 🙂 Jestem bardzo zadowolony z początku tego projektu. Czas pracy – łącznie ok 38-40 godzin. To też przyzwoity wynik za „godzinówkę”.

Czy taka forma Ci odpowiada? Czy jest dla Ciebie interesująca? Jeśli masz jakieś pytania – możesz je zadać w komentarzu lub bezpośrednio na naszej grupie.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWĄ LISTĘ 300 PORTALI DLA FREELANCERA!

7 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ