Test Gallupa lub bardziej poprawnie StrengthsFinder to metoda identyfikacji pewnych wrodzonych talentów zaprojektowana przez  Instytut Gallupa. Przez wiele lat toczono badania statystyczne a w efekcie dwóch profesorów stworzyło teorię zakładającą istnienie 34 talentów, z których zawsze 5 jest dominujących. Zgodnie z teorią Buckinghama i Cliftona osoby wykorzystujące te talenty działają najefektywniej. Kilka miesięcy przeprowadziłem ten test na sobie a później przez kilka tygodni starałem się pracować zgodnie z zaleceniami.

Efekty mnie zaskoczyły. Dziś o silnych stronach, podcasterce i wielu innych tematach rozmawiam z Katarzyną Bieleniewicz.

 


Katarzyna Bieleniewicz

Jestem trenerem mocnych stron i talentów Gallupa – Gallup® Certified Strengths Coach – w swojej pracy używam narzędzia CliftonStrengths. Jestem absolwentką dwóch kierunków studiów – pedagogiki pracy z doradztwem zawodowym oraz kulturoznawstwa. Ponad 12 lat aktywnie działałam w organizacji non profit, wspierając osoby indywidualne oraz grupy w rozwoju na różnych płaszczyznach.

Jestem zafascynowana pozytywną psychologią, metodologią Instytutu Gallupa i możliwościami rozwoju, jakie daje narzędzie Strengthsfinder 2.0. Moją pasją jest rozwój i pomoc innym w odkrywaniu i wykorzystywaniu ich potencjału. I to robię jako Trener Mocnych Stron i Talentów. Od 6 lat pracuję jako niezależny przedsiębiorca. Wspieram małe i średnie firmy jako kreatywny konsultant w zakresie tworzenia nowych produktów, projektów oraz działalności w social mediach. W naszą dalszą współpracę wnoszę moje całe doświadczenie i zaangażowanie.

Jestem żoną i mamą. Moje życiowe wartości to rodzina, rozwój, niezależność, twórczość i ogromna ciekawość świata. Fascynuje mnie człowiek, jego sposób myślenia, motywacja, a więc zagadnienia z psychologii, antropologia. Uwielbiam poznawać nowe osoby i słuchać ich historii.

 

 

O czym usłyszysz w tym podcaście:

  • Czym Kasia zajmuje się zawodowo?
  • Skąd pomysł na to, aby szerzyć wiedzę za pomocą profesjonalnego podcastu?
  • Jakie trudności musiała pokonać np. pod kątem technicznym lub sprzętowym, aby ruszyć ze swoim podcastem?
  • Czym są talenty?
  • Czym jest TEST i INSTYTUT GALLUPA?
  • Kiedy przydaje się test mocnych stron?
  • Skąd u Kasi zainteresowanie psychologią?
  • Jak pracować nad swoimi talentami?
  • Czy praca ze swoimi talentami może zmienić życie?
  • Co daje świadomość swoich talentów?

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

Mój podcast o znajdziesz też na iTunes ?

Jeśli chcesz mi pomóc o proszę – zasubskrybuj mój podcast oraz zostaw ocenę 🙂 To pozwoli dotrzeć z moimi treściami do szerszego grona odbiorców.

Jeśli wolisz posłuchać w innej formie znajdziesz mnie na YouTube

Staram się od czasu do czasu wrzucić na YouTube jakiś ciekawy film. Niedługo znajdziesz tam produkcję z Filipin – warto tam wpaść 🙂

Od teraz znajdziesz tam również moje odcinku podcastu. Serdecznie Cię tam zapraszam!

Pobierz podcast na później

Możesz też pobrać plik bezpośrednio tutaj w formie pliku mp3

Chciałbym też polecić Ci kilka innych odcinków mojego podcastu:

Cześć! Bardzo mi miło, że czytasz mojego bloga. Chciałbym informować Cię o nowych artykułach, a moi subskrybenci otrzymują też coś ekstra. Chciałbyś się przekonać co to takiego?

Ciągle brakuje Ci czasu?
Zyskaj dodatkowe godziny
Pobierz darmowe narzędzia, które nauczą Cię produktywności!
POBIERZ NARZĘDZIA
close-link