Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Nabór otwarty jeszcze przez →
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

#019 – Jak wykorzystać swoje talenty – Kasia Bieleniewicz #GeekCast

Test Gallupa lub bardziej poprawnie StrengthsFinder to metoda identyfikacji pewnych wrodzonych talentów zaprojektowana przez  Instytut Gallupa. Przez wiele lat toczono badania statystyczne a w efekcie dwóch profesorów stworzyło teorię zakładającą istnienie 34 talentów, z których zawsze 5 jest dominujących. Zgodnie z teorią Buckinghama i Cliftona osoby wykorzystujące te talenty działają najefektywniej. Kilka miesięcy przeprowadziłem ten test na sobie a później przez kilka tygodni starałem się pracować zgodnie z zaleceniami.

Efekty mnie zaskoczyły. Dziś o silnych stronach, podcasterce i wielu innych tematach rozmawiam z Katarzyną Bieleniewicz.

 


Katarzyna Bieleniewicz

Jestem trenerem mocnych stron i talentów Gallupa – Gallup® Certified Strengths Coach – w swojej pracy używam narzędzia CliftonStrengths. Jestem absolwentką dwóch kierunków studiów – pedagogiki pracy z doradztwem zawodowym oraz kulturoznawstwa. Ponad 12 lat aktywnie działałam w organizacji non profit, wspierając osoby indywidualne oraz grupy w rozwoju na różnych płaszczyznach.

Jestem zafascynowana pozytywną psychologią, metodologią Instytutu Gallupa i możliwościami rozwoju, jakie daje narzędzie Strengthsfinder 2.0. Moją pasją jest rozwój i pomoc innym w odkrywaniu i wykorzystywaniu ich potencjału. I to robię jako Trener Mocnych Stron i Talentów. Od 6 lat pracuję jako niezależny przedsiębiorca. Wspieram małe i średnie firmy jako kreatywny konsultant w zakresie tworzenia nowych produktów, projektów oraz działalności w social mediach. W naszą dalszą współpracę wnoszę moje całe doświadczenie i zaangażowanie.

Jestem żoną i mamą. Moje życiowe wartości to rodzina, rozwój, niezależność, twórczość i ogromna ciekawość świata. Fascynuje mnie człowiek, jego sposób myślenia, motywacja, a więc zagadnienia z psychologii, antropologia. Uwielbiam poznawać nowe osoby i słuchać ich historii.

 

 

O czym usłyszysz w tym podcaście:

 • Czym Kasia zajmuje się zawodowo?
 • Skąd pomysł na to, aby szerzyć wiedzę za pomocą profesjonalnego podcastu?
 • Jakie trudności musiała pokonać np. pod kątem technicznym lub sprzętowym, aby ruszyć ze swoim podcastem?
 • Czym są talenty?
 • Czym jest TEST i INSTYTUT GALLUPA?
 • Kiedy przydaje się test mocnych stron?
 • Skąd u Kasi zainteresowanie psychologią?
 • Jak pracować nad swoimi talentami?
 • Czy praca ze swoimi talentami może zmienić życie?
 • Co daje świadomość swoich talentów?

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

Mój podcast o znajdziesz też na iTunes ?

Jeśli chcesz mi pomóc o proszę – zasubskrybuj mój podcast oraz zostaw ocenę 🙂 To pozwoli dotrzeć z moimi treściami do szerszego grona odbiorców.

Jeśli wolisz posłuchać w innej formie znajdziesz mnie na YouTube

Staram się od czasu do czasu wrzucić na YouTube jakiś ciekawy film. Niedługo znajdziesz tam produkcję z Filipin – warto tam wpaść 🙂

Od teraz znajdziesz tam również moje odcinku podcastu. Serdecznie Cię tam zapraszam!

Pobierz podcast na później

Możesz też pobrać plik bezpośrednio tutaj w formie pliku mp3

Chciałbym też polecić Ci kilka innych odcinków mojego podcastu:

2 Responses

 1. Witam. Mam pytanie bo spora ilość ludzi twierdzi, że nie posiada żadnego talentu. Czy to prawda, że każda osoba ma jakiś talent? Ja osobiście też twierdzę, że nie mam żadnego talentu, a może posiadam ale o tym nie wiem? Więc pytanie jak i czy w ogóle da się jakoś odnaleźć swój talent? Jestem przed wyborem szkoły i nie wiem jaki kierunek obrać. Chciałbym wybrać kierunek, w którym będę się dobrze czuł, ale też myślałem żeby połączyć to z jakimś talentem, ale nie znajduję takiego dlatego pytam się tutaj czy da się, a jak się da to znaleźć w sobie jakiś talent. Pozdrawiam 🙂

 2. Każda osoba ma jakiś talent, to badanie o którym mówiliśmy je diagnozuje – pokazuje palcem i nazywa je. DLATEGO dla tak wielu osób jest to bardzo wzmacniająca informacja.
  Nie wiem ile masz lat mogę wtedy Ci doradzić którą opcję wybrać. Badanie Gallupa jest płatne, podstawowe 98zł, natomiast możesz skorzystać na innych początku z bezpłatnych testów online (nie od Gallupa) https://www.16personalities.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ