Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Dołącz teraz →
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

Jak stabilnie zarabiać przez Internet?

Wiesz, co najbardziej lubię w pracy zdalnej? To, że daje stabilność i swobodę, jest elastyczna oraz daje ogromne możliwości. 

Jako osoba zainteresowana freelancingiem lub nawet początkujący freelancer, możesz być zaskoczony stwierdzeniem, że praca zdalna może być stabilna. 

Otóż tak! 

To prawda, często wiele osób traktuje freelancing, jako formę dodatkowego zarobku, sposób na łatwy zastrzyk gotówki lub po prostu dorabianie po godzinach. Okazuje się jednak, że zlecenia freelancerskie mogą być świetnym buforem do stabilnej współpracy z klientami. 

W tym artykule opowiem Ci o pewnym modelu biznesowym oraz o tym, dlaczego jest on tak korzystny i świetny w kontekście stabilnej pracy zdalnej. 

 

Skąd pomysł na stabilną pracę zdalną?

 

Wyobraź sobie, że jesteś grafikiem i od lat pracujesz na etacie, ale ciągle czujesz, że coś ci umyka. Marzysz o większej niezależności, ciągłości zleceń i głowie spokojnej o Twoje finanse. 

Pewnego dnia spotykasz znajomego, który opowiada ci o tym, że freelancing to jego jedyne źródło dochodu. Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i ma stałą bazę klientów, którzy regularnie płacą mu za utrzymanie i aktualizację ich witryn. 

Jak on to robi? Czy freelancing to nie tylko jednorazowe strzały zleceń?” – myślisz i zaczynasz zgłębiać temat. 

W końcu wpadasz na ten sam genialny pomysł. Chcesz zacząć budować własny biznes freelancerski, który da Ci stabilne dochody i nie będzie tylko formą zarobienia dodatkowych pieniędzy, ale jedynym źródłem zarobkowym, które przynosi satysfakcjonujące efekty.

Dlaczego o tym mówię? 

Pewnie jako osoba początkująca, sam kiedyś spotkałeś się z taką myślą: “no fajnie.. nigdy nie opuszczam swojej ładowarki do telefonu lub kompa, ciągle przeglądam zlecenia lub gimnastykuję się z ofertami, zrobiłem 1..2 zadania, a i tak aktualnie szukam kolejnych zleceń. W tym czasie nic nie robię, więc również nie zarobię. A odpowiedzi od klientów brak”. To dobrze mi znane myśli i emocje. 

Niejeden po czymś takim stwierdził, że freelancing nie ma sensu i że ci, którym się udaje to pewnie nieliczni, którzy mają “jakiś fajny sposób na siebie”, potrafią być przedsiębiorczy itd. Nagle pojawia się full wniosków  i usprawiedliwień, dlaczego niektórym się udało, a innym nie. 

Zdradzę Ci coś. 

Osoby, które zbudowały stabilny biznes online oparty na usługach freelancerskich, nie są nikim więcej niż Ty. 

To osoby, które przede wszystkim potrafią liczyć i działają ściśle według skutecznych strategii. Ty też jesteś w stanie zbudować swój własny biznes przez Internet. 

 

Stabilny freelancing

 

Przyznam szczerze, że freelancing faktycznie ma kilka etapów. Jeśli do wszystkiego musisz dochodzić sam, przejście przez nie wszystkie może Ci zająć sporo czasu. 

Są osoby, które chcą działać “na czuja” i znajdują jedno zlecenie na 2 miesiące, i to jeszcze za nieprzemyślaną stawkę. Są też tacy, którzy najpierw planują, a potem skrupulatnie działają, uczą się od innych, a ich rezultaty są o wiele lepsze. Znajdują kilka zleceń w miesiącu. To też jest super! Po tym jednak nadal następuje kolejny etap.

Co, jeśli udało Ci się znaleźć 5 zleceń, a potem nie miałeś czasu na szukanie kolejnych, aż w końcu po paru tygodniach znowu znalazłeś się w punkcie wyjścia? 

Właśnie dlatego, tak bardzo doceniam potencjał usług abonamentowych! To czysta matematyka i gwarancja pewności oraz stabilności zarobków w pracy zdalnej.

No bo zobacz. 

Skoro potrafisz wykonać zlecenie w profesjonalny sposób:

  • dlaczego nie mógłbyś zaproponować stałej współpracy swoim klientom?
  • dlaczego nie miałbyś proponować pakietu usług, zapytać klienta o to, czy nie potrzebuje pomocy w większym zakresie?
  • dlaczego nie miałbyś powiedzieć mu, że oprócz tej usługi, wykonujesz jeszcze inne, w większej mierze? 

 

Podejrzewam, że teraz miałeś w głowie odpowiedzi w stylu: “no w sumie mógłbym…” albo “no właśnie, czemu nie?”. 

Dokładnie, czemu nie? 

Poniżej opowiem Ci o tym, jak się zabrać do oferowania klientom usług abonamentowych. 

 

Wybierz swoją niszę

 

Pierwszym krokiem w budowaniu biznesu freelancerskiego jest wybór niszy. To może być cokolwiek – od projektowania graficznego, przez marketing cyfrowy, po pisanie tekstów.

Dziedzin freelancingu jest sporo, ale tutaj chodzi o Twoją niszę! Twoją własną, osobistą.

Kluczem jest znalezienie czegoś, w czym jesteś dobry i co sprawia ci przyjemność.

Dlaczego tak jest najlepiej?

Specjalizacja w jednej dziedzinie pozwala na głębsze zrozumienie potrzeb klientów oraz budowanie silniejszej marki, ale też daje więcej zadowolenia i motywacji. To, co lubisz, po prostu chce Ci się robić!

 

 

Poza tym ma to też inne korzyści. Wybierając konkretną niszę i tworząc specjalistyczne portfolio, wyróżniasz się na tle konkurencji. Klienci chętniej wybierają specjalistów, którzy znają się na rzeczy. Zobacz, że my sami mamy tak, że nawet przy zwykłym remoncie w domu myślimy sobie “jak już mam komuś za coś płacić, to niech się ktoś na tym zna, aby zrobił to dobrze”.

Dodatkowo skupienie się na jednym obszarze pozwala na stałe doskonalenie swoich umiejętności i oferowanie coraz lepszych usług. Coraz to lepsze usługi to też lepiej płatna praca. A to… kieruje nas znowu do zaspokojenia naszej potrzeby stabilności, czyż nie? 🙂

 

Usługi abonamentowe – klucz do stabilności

 

Niestabilność dochodów to największe wyzwanie w freelancingu. Usługi abonamentowe są jednak doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Przeczytaj poniżej, dlaczego tak jest.

 

Dlaczego usługi abonamentowe są tak korzystne?

 

  • Zapewniają stały dochód. Abonament zapewnia regularne, przewidywalne wpływy na konto. Dzięki temu nie musisz się martwić, że w jednym miesiącu będziesz miał za dużo pracy, a w następnym w ogóle jej nie znajdziesz.

 

  • Długoterminowe relacje z klientami. Usługi abonamentowe sprzyjają budowaniu długotrwałych relacji z klientami, co z kolei prowadzi do częstszej współpracy i lepszego kontaktu. Dużo łatwiej wtedy o zdobywanie kolejnych zleceń metodą rekomendacji.

 

  • Większa efektywność pracy. Z czasem lepiej poznajesz potrzeby stałych klientów, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne realizowanie zleceń. Świetnie możesz to wykorzystywać w rozmowach z innymi potencjalnymi klientami.

 

Być może się zastanawiasz…

czy skoro jestem już freelancerem, to mogę przekształcić swój biznes w model oparty na usługach abonamentowych?

Oczywiście, że tak!

Wszystko sprowadza się do zdobycia wiedzy, wprowadzeniu w życie konkretnych metod oraz strategii. Czasem udaje się to wypracować już od samego początku, a czasem potrzebuje się do tego wskazówek oraz pomocy kogoś bardziej doświadczonego. Sam to zauważyłem wśród moich studentów. Niektórym wystarczyła jedna rada, inni potrzebowali dosłownie poprowadzenia za rękę. 

 

 

To trochę jak z odchudzaniem. Jeśli zależy nam na “jakimś efekcie”, jesteśmy w stanie dojść do tego samemu. Wystarczy obejrzeć parę filmików na Youtube, aby ustalić sobie samemu jakiś plan na siebie i zacząć ćwiczyć.

Czy to znaczy, że wszyscy trenerzy personalni i dietetycy, specjaliści z indywidualnym podejściem są już kompletnie niepotrzebni? 

Pomoc specjalisty jest niezbędna, jeśli potrzebujesz opracowanego planu dostosowanego stricte do Ciebie i Twojej sytuacji. To właśnie trener personalny najpierw zrobi z Tobą głęboki wywiad, wyciągnie odpowiednie wnioski i dobrze odpowiednią strategię do Ciebie i Twoich możliwości. Zaczynasz już łączyć kropki? 

Aby osiągnąć pożądane efekty w pracy zdalnej, zbudować naprawdę stabilne, jedyne źródło utrzymania i skuteczny biznes przez Internet, potrzebujesz kogoś, kto również wniknie w Twoje potrzeby i preferencje, a następnie dobierze cały program budowania biznesu właśnie do Ciebie. 

 

Trening personalny z freelancingu

 

Jeśli jesteś freelancerem, który chciałby zbudować stabilny biznes przez Internet, to, o czym Ci teraz opowiem, jest właśnie dla Ciebie.

Zapraszam Cię na darmowe spotkanie, podczas którego przeanalizujemy, czy kwalifikujesz się do mojego programu mentoringowego. Jeśli klikniesz link po lewej stronie, dowiesz się więcej i będziesz mógł umówić się na darmową konsultację. Podczas spotkania będziemy mogli wspólnie ustalić, jak mogę Ci pomóc, opracować strategię i konkretne kroki, które pozwolą Ci na stworzenie działalności online – takiej działalności, która będzie przynosiła Ci stabilny, stały, zadowalający dochód. 

Brzmi nieźle, co nie?

Obejrzyj wideo poniżej i dowiedz się, dlaczego zwłaszcza w tych czasach, to najlepsza droga do stabilnej, a zarazem elastycznej pracy zdalnej. 

 

 

Nie działaj intuicyjnie na własną rękę. Konkretny plan i strategia tego, jak stabilnie zarabiać w Internecie, jest już dawno w zasięgu Twoich możliwości. Zapraszam Cię do poświęcenia chwili i zbadania tematu. Pod tym linkiem dowiesz się, czego dokładnie dotyczy mój program mentoringowy, co on oferuje oraz jak przedstawiają się opinie moich studentów. Będziesz jednym z nich?

Zapraszam Cię serdecznie!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWĄ LISTĘ 300 PORTALI DLA FREELANCERA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ