3 sposoby na skuteczne pozyskiwanie klientów

W listopadzie i grudniu przeprowadziliśmy kilka ankiet. Kierowaliśmy je  do osób, które:

 • chcą zostać freelancerami,
 • już teraz pracują jako freelancerzy.

Jedno z pytań (bardzo podobne do obu grup) brzmiało mniej więcej – jaka jest Twoja największa obawa przed zostaniem freelancerem czy też co jest Twoim największym wyzwaniem już jako freelancer.

Byłem przekonany, że moi czytelnicy, jak i różne osoby z tego środowiska wskażą na problemy z płynnością finansową, na wyzwania związane z windykacją klientów, którzy nie płacą w terminie albo po prostu o problemach z samoorganizacją. Okazało się natomiast, że obie grupy wskazały ten sam problem! Oto dwa wykresy:

Co sprawia Ci największy problem?

 

 

Czy też tak masz? Zobacz, aż 73,9% osób ma ten sam problem! Nie wiedzą JAK skutecznie pozyskać klienta! A przecież dla firmy (nawet jednoosobowej) klienci są jak… tlen! Nie da się przeżyć bez dopływu świeżej gotówki.

Postanowiłem zmierzyć się z tym tematem. Od połowy grudnia zacząłem pytać moich bliższych i dalszych znajomych JAK radzą sobie ze sprzedażą?  I okazało się, że… większość z nich nic na ten temat nie wie! W pewnym momencie zauważyłem, że dziesięciu czy nawet piętnastu osobom opowiadam to samo. Ale jeszcze bardziej zaskoczyła mnie informacja zwrotna z tych rad! Reakcja była prawie NATYCHMIASTOWA. Po zastosowaniu 2,3 rad, natychmiast osiągali zwrot z inwestycji i ….chcieli więcej!

Dodatkowo zauważyłem, że wielu z nich jest mocno zniechęcona. COVID nie pomaga. Czasy są niepewne, niektórzy klienci stają się niewypłacalni. Okazało się, że wielu moich znajomych cyfrowych nomadów, którzy świetnie sobie radzili w czasach przed pandemią ma ten sam, powtarzalny problem. Nie wiem jak się za to zabrać. Nawet część z nich rozważa porzucenie drogi niezależności i powrót na etat. I ja to rozumiem! Sam miałem podobne myśli, ale mam pomysł.

Postanowiłem nagrać kilka materiałów wideo. To moje początki na YouTube więc racz wybaczyć niedoskonałości.

 

Wielka prośba i… PREZENT!

Ten pierwszy materiał nagrywaliśmy ponad 3 godziny… wraz z zespołem włożyłem w niego naprawdę dużo pracy. Dlatego mam do Ciebie prośbę, pomóż mi dotrzeć do innych freelancerów, którym to nagranie może pomóc. Może wśród znajomych masz kogoś, kto pracuje jako wolny strzelec i kto może potrzebować pomocy w organizacji swojego procesu sprzedaży? Podeślij nagranie mailem, Messengerem albo udostępnij na Facebooku. Z góry bardzo, bardzo dziękuję. Dzięki temu cały nasz rynek będzie się profesjonalizował, a kto wie… może uratuje niejeden biznes.

Przygotowałem dla Ciebie bardzo nietypowy prezent. Wspominam o nim pod koniec video.

—-> MAŁA WSKAZÓWKA <—-

Baaardzo starałem się mówić powoli i wyraźnie. Aleee nie zawsze mi to wychodzi 🙂 Równocześnie jeśli mówię dla Ciebie zbyt wolno to w prawym narożniku po kliknięciu w zębatkę możesz przyśpieszyć ten materiał o kilka procent.

 

POBIERZ PDF

Wolisz czytać zamiast oglądać? Spoko, rozumiem to! Dlatego przygotowałem dla Ciebie transkrypcję tego wideo w formie pliku PDF. Kliknij TUTAJ lub w obrazek po prawej stronie 🙂 

 

Wolisz wersję audio?

Nie ma problemu! Ten materiał wideo jest też dostępny jako podcast Znaleźć czas:

Zaproszenie na bezpłatną konferencję online:

Czy i Ty jesteś w tej OGROMNEJ grupie osób, które mają problem ze znalezieniem nowych klientów? 

 • Czy miałeś kiedyś tak, że wysyłałeś do swojego klienta ofertę, a on nigdy więcej się do Ciebie nie odezwał?
 • A może byłeś w sytuacji, w której klient argumentował, że ma WIELOKROTNIE tańsze oferty od Twoich?
 • A może kiedyś miałeś projekt, który mocno się rozrósł, a potem z dnia na dzień po prostu się zakończył? Nie miałeś “planu b” i nagle na gwałt musiałeś szukać nowego klienta, a w konsekwencji zgodziłeś się na głodowe stawki?
 • A może chcesz zarabiać tyle co dyrektor fabryki?
 • A może chcesz w końcu przestać DORABIAĆ na freelanceringu a zacząć ZARABIAĆ I UTRZYMYWAĆ SIĘ z tej pracy?

Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco to myślę, że zainteresuje Cię wyjątkowa konferencja online!

Na szkoleniu dowiesz się:

 • czym jest lejek sprzedażowy i jak zastosować go w praktyce, aby spokojnie przeprowadzić klienta od procesu pierwszego kontaktu do przelewu pieniędzy na Twoje konto,
 • dowiesz się, CO CZUJE Twój klient kiedy ma od Ciebie kupić produkt lub usługę, dzięki temu lepiej zrozumiesz swojego klienta i unikniesz kosztowych nieporozumień,
 • jak wyceniać się nawet o 35% drożej niż teraz i dzięki temu pracując tyle samo – zarabiać więcej,
 • poznasz sposoby na budowanie procedur, które oszczędzają Twój czas (a tym samym pieniądze),
 • zrozumiesz 5 konkretnych metod pozyskiwania nowych kontaktów stosowanych przez najlepszych sprzedawców w Polsce.

Gdzie?

100% online! Potrzebujesz jedynie dostęp do internetu, wystarczy Ci laptop a nawet telefon lub tablet.

 

Jak się zapisać?

>>>  ZAPISZ SIĘ TUTAJ <<<

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.