3 sposoby na skuteczne pozyskiwanie klientów

W listopadzie i grudniu przeprowadziliśmy kilka ankiet. Kierowaliśmy je  do osób, które:

 • chcą zostać freelancerami,
 • już teraz pracują jako freelancerzy.

Jedno z pytań (bardzo podobne do obu grup) brzmiało mniej więcej – jaka jest Twoja największa obawa przed zostaniem freelancerem czy też co jest Twoim największym wyzwaniem już jako freelancer.

Byłem przekonany, że moi czytelnicy, jak i różne osoby z tego środowiska wskażą na problemy z płynnością finansową, na wyzwania związane z windykacją klientów, którzy nie płacą w terminie albo po prostu o problemach z samoorganizacją. Okazało się natomiast, że obie grupy wskazały ten sam problem! Oto dwa wykresy:

Co sprawia Ci największy problem?

 

 

Czy też tak masz? Zobacz, aż 73,9% osób ma ten sam problem! Nie wiedzą JAK skutecznie pozyskać klienta! A przecież dla firmy (nawet jednoosobowej) klienci są jak… tlen! Nie da się przeżyć bez dopływu świeżej gotówki.

Postanowiłem zmierzyć się z tym tematem. Od połowy grudnia zacząłem pytać moich bliższych i dalszych znajomych JAK radzą sobie ze sprzedażą?  I okazało się, że… większość z nich nic na ten temat nie wie! W pewnym momencie zauważyłem, że dziesięciu czy nawet piętnastu osobom opowiadam to samo. Ale jeszcze bardziej zaskoczyła mnie informacja zwrotna z tych rad! Reakcja była prawie NATYCHMIASTOWA. Po zastosowaniu 2,3 rad, natychmiast osiągali zwrot z inwestycji i ….chcieli więcej!

Dodatkowo zauważyłem, że wielu z nich jest mocno zniechęcona. COVID nie pomaga. Czasy są niepewne, niektórzy klienci stają się niewypłacalni. Okazało się, że wielu moich znajomych cyfrowych nomadów, którzy świetnie sobie radzili w czasach przed pandemią ma ten sam, powtarzalny problem. Nie wiem jak się za to zabrać. Nawet część z nich rozważa porzucenie drogi niezależności i powrót na etat. I ja to rozumiem! Sam miałem podobne myśli, ale mam pomysł.

Postanowiłem nagrać kilka materiałów wideo. To moje początki na YouTube, więc racz wybaczyć niedoskonałości.

 

Wielka prośba i… PREZENT!

Ten pierwszy materiał nagrywaliśmy ponad 3 godziny… wraz z zespołem włożyłem w niego naprawdę dużo pracy. Dlatego mam do Ciebie prośbę, pomóż mi dotrzeć do innych freelancerów, którym to nagranie może pomóc. Może wśród znajomych masz kogoś, kto pracuje jako wolny strzelec i kto może potrzebować pomocy w organizacji swojego procesu sprzedaży? Podeślij nagranie mailem, Messengerem albo udostępnij na Facebooku. Z góry bardzo, bardzo dziękuję. Dzięki temu cały nasz rynek będzie się profesjonalizował, a kto wie… może uratuje niejeden biznes.

Przygotowałem dla Ciebie bardzo nietypowy prezent. Wspominam o nim pod koniec video.

—-> MAŁA WSKAZÓWKA <—-

Baaardzo starałem się mówić powoli i wyraźnie. Aleee nie zawsze mi to wychodzi 🙂 Równocześnie jeśli mówię dla Ciebie zbyt wolno to w prawym narożniku po kliknięciu w zębatkę możesz przyśpieszyć ten materiał o kilka procent.

 

POBIERZ PDF

Wolisz czytać zamiast oglądać? Spoko, rozumiem to! Dlatego przygotowałem dla Ciebie transkrypcję tego wideo w formie pliku PDF. Kliknij TUTAJ lub w obrazek po prawej stronie 🙂 

 

Wolisz wersję audio?

Nie ma problemu! Ten materiał wideo jest też dostępny jako podcast Znaleźć czas:

Zaproszenie na bezpłatną konferencję online:

Czy i Ty jesteś w tej OGROMNEJ grupie osób, które mają problem ze znalezieniem nowych klientów? 

 • Czy miałeś kiedyś tak, że wysyłałeś do swojego klienta ofertę, a on nigdy więcej się do Ciebie nie odezwał?
 • A może byłeś w sytuacji, w której klient argumentował, że ma WIELOKROTNIE tańsze oferty od Twoich?
 • A może kiedyś miałeś projekt, który mocno się rozrósł, a potem z dnia na dzień po prostu się zakończył? Nie miałeś „planu b” i nagle na gwałt musiałeś szukać nowego klienta, a w konsekwencji zgodziłeś się na głodowe stawki?
 • A może chcesz zarabiać tyle co dyrektor fabryki?
 • A może chcesz w końcu przestać DORABIAĆ na freelanceringu a zacząć ZARABIAĆ I UTRZYMYWAĆ SIĘ z tej pracy?

Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco to myślę, że zainteresuje Cię wyjątkowa konferencja online!

Na szkoleniu dowiesz się:

 • czym jest lejek sprzedażowy i jak zastosować go w praktyce, aby spokojnie przeprowadzić klienta od procesu pierwszego kontaktu do przelewu pieniędzy na Twoje konto,
 • dowiesz się, CO CZUJE Twój klient kiedy ma od Ciebie kupić produkt lub usługę, dzięki temu lepiej zrozumiesz swojego klienta i unikniesz kosztowych nieporozumień,
 • jak wyceniać się nawet o 35% drożej niż teraz i dzięki temu pracując tyle samo – zarabiać więcej,
 • poznasz sposoby na budowanie procedur, które oszczędzają Twój czas (a tym samym pieniądze),
 • zrozumiesz 5 konkretnych metod pozyskiwania nowych kontaktów stosowanych przez najlepszych sprzedawców w Polsce.

Gdzie?

100% online! Potrzebujesz jedynie dostęp do internetu, wystarczy Ci laptop a nawet telefon lub tablet.

 

Jak się zapisać?

Konferencja już się odbyła, ale jeśli jesteś nią zainteresowany zapisz się poniżej do listy oczekujących! Jeśli zbierze się wystarczająco dużo osób, może zrobimy ją ponownie 🙂

 

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Sprzedałem i… co dalej?

Jeśli pracujesz jako freelancer musisz pozyskiwać nowych klientów. Niektórzy zostają z Tobą na dłużej, inni odchodzą szybciej niż się spodziewałeś.   Jak wyglądało by Twoje

Czytaj dalej

Gdzie chcesz się zalogować?

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ