Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Dołącz teraz →
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

Home office – jakie sprzęty wybrać do pracy?

W ostatnich latach praca zdalna stała się codziennością dla wielu Polaków. Praca z domu jest wygodna – jednak wymaga organizacji miejsca pracy, a także posiadania odpowiedniego sprzętu. Dowiedz się, czego potrzebujesz na home office.

Organizacja miejsca pracy zdalnej

Praca w domu wymaga skupienia i koncentracji. Bardzo ważne jest więc odpowiednie zorganizowanie miejsca pracy. Jeżeli warunki mieszkaniowe na to pozwalają, to warto wydzielić sobie osobne pomieszczenie do pracy. Własna przestrzeń do pracy pozytywnie wpływa na produktywność i samodyscyplinę. Jeśli takiej możliwości nie masz, to postaraj się, chociaż oddzielić strefę biurową od miejsc przeznaczonych do wypoczynku.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego biurka i krzesła biurowego. Istotna jest nie tylko estetyka mebla, ale przede wszystkim ergonomia. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie przy zakupie fotela, na którym będziesz spędzać wiele godzin, pracując zdalnie. Fotel powinien być wygodny, a także pomagać w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Zakup sprzętu do pracy zdalnej

Wybór sprzętu do pracy zdalnej dla wielu osób nie jest łatwym zadaniem. Lepiej zdecydować się na komputer stacjonarny czy laptop? Każdy z tych wyborów ma oczywiście swoje zalety. Komputer stacjonarny można w razie potrzeby rozbudować o nowe podzespoły. Laptop jest urządzeniem mobilnym, dzięki któremu możesz pracować zdalnie nie tylko z domu – ale też na przykład w podróży.

Sprzęt do pracy zdalnej powinien spełniać pewne wymagania. Najważniejsza jest ilość pamięci RAM, która pozwala na płynną pracę komputera. Absolutne minimum do pracy zdalnej to 8 GB, jednak coraz częściej wybierana jest pamięć 16 GB. Bardzo ważny jest także odpowiedni wybór dysku. Coraz częściej odchodzi się od dysków HDD na rzecz dysków SSD, które są szybsze, a także bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Nie zapominaj także o zakupie niezbędnych akcesoriów do komputera. Z pewnością przyda Ci się wygodna klawiatura, funkcjonalna myszka, słuchawki z mikrofonem, a także router oraz karta sieciowa do internetu. Praca na home office wymaga podłączenia do internetu, dlatego dwa ostatnie akcesoria są wręcz niezbędne. To właśnie one umożliwią dostęp do silnego i szybkiego połączenia z siecią.

Dodatkowe urządzenia do pracy zdalnej

Warto także pomyśleć o zakupie drugiego monitora do pracy. Wolnostojące monitory są zazwyczaj większe od ekranów laptopów, co jest dużo wygodniejsze dla oczu. Przy wielu zadaniach w pracy można także wykorzystywać dwa monitory jednocześnie. To pozwoli na płynną pracę i usprawnienie wykonywanych czynności. Wybierz monitor o dużej rozdzielczości, który zapewni wysoką jakość obrazu.

W zależności od specyfiki pracy, w domowym biurze może także przydać się drukarka ze skanerem. Niektóre branże wymagają codziennej pracy z dokumentami, które należy drukować, podpisywać i skanować. Na rynku można znaleźć wiele propozycji budżetowych drukarek, które świetnie sprawdzą się w jednoosobowym biurze domowym.

Artykuł sponsorowany powstał przy współpracy z Komputronik.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ DARMOWĄ LISTĘ 300 PORTALI DLA FREELANCERA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Skąd brać darmowe zdjęcia?

Potrzebujesz darmowych zdjęć? Jeśli posiadasz swoją stronę internetową, zapewne wiesz jak ważne są dobre jakościowo zdjęcia. Jakość to jedno, ale zaraz później w grę wchodzą

Czytaj dalej

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ