Dołącz do zamkniętej platformy edukacyjnej dla freelancerów!
Nabór otwarty jeszcze przez →
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
logo.webp

Jakie są najważniejsze zalety MacBook’a Air?

Jak część z Was wie, od kilku miesięcy szukam dla siebie nowego sprzętu. Rozważam różne opcje, a dziś w ramach re-searchu kilka słów o nowym MacBookAir.

MacBooki stały się swojego rodzaju fenomenem rynkowym. Laptopy z logo nadgryzionego jabłka, pomimo wysokiej ceny, mają mnóstwo fanów. Powodów ku temu jest kilka (o czym za chwilę). W swojej ofercie amerykańska korporacja ma obecnie w sprzedaży dwa modele swoich laptopów, wersję Air oraz tę z dopiskiem Pro. Jak sama nazwa wskazuje MacBook Pro, jest laptopem, który jest skierowany dla profesjonalistów. Co innego z wersją Air, która obecnie, stała się podstawowym laptopem od Apple. Jakie są najważniejsze zalety MacBooka Air?

MacBook Air, czyli jeden z pierwszych ultrabooków na rynku

Pierwsza generacja ultrabooka od Apple została zaprezentowana w 2008 roku, przez samego Steve’a Jobs’a. W czasie swojej premiery MacBook Air był bardzo drogim laptopem ze średnią specyfikacją, jednak pod względem designu wyprzedzał całą konkurencję o lata. Pierwszy „powietrzny” Mac udowodnił, że laptop może być niezwykle smukły, a na dodatek może oferować bardzo dobrej jakości gładzik oraz pełną klawiaturę.

Kolejne lata były kolejnymi ewolucjami ultrabooka od Apple, a ostatnie lata, dzięki zastosowaniu najnowszych czipów od amerykańskiej korporacji (rodzina procesorów M), wprowadziły MacBook Air’a na zupełnie nowy poziom. Obecnie, pomimo wysokiej ceny, nawet jak na standardy Apple, tak MacBook Air, jak i MacBook Pro sprzedają się rewelacyjnie, dostarczając gigantowi z Cupertino kolejnej rzeki dolarów.

Zalety MacBook Air

Jak każdy sprzęt, również ten, ma swoje zalety oraz wady. Niektórzy skreślają laptop technologicznego giganta już z powodu jego loga na obudowie lub innego systemu operacyjnego niż słynny Windows od Microsoftu. Dla wielu dużym minusem będzie również jego cena. Na powietrzny komputer od Apple warto jednak spojrzeć, szukając jego plusów oraz zestawiając go z konkurencyjnymi laptopami.

  • Pierwszym i niewątpliwie bardzo dużym plusem Air’a jest jego system operacyjny. MacOS jest stabilny, szybki i co ważne bardzo bezpieczny. System dostarczony od Apple jest zupełnie inny niż systemy konkurencji, ale to właśnie dzięki niemu MacBook rozwija skrzydła.
  • Dla osób posiadających inny sprzęt, z logo nadgryzionego jabłka, kolejnym plusem będzie ekosystem Apple. MacBook Air będzie bezproblemowo współpracował z innymi urządzeniami marki, co może przełożyć się ostatecznie na wygodę i wydajność wykonywanej pracy.
  • Bardzo dużym plusem omawianego laptopa jest bardzo wytrzymała bateria, która pozwala na kilkanaście godzin pracy bez potrzeby ładowania komputera. Dla laptopów konkurencji podobny wynik jest praktycznie niemożliwy do osiągnięcia.
  • Wraz z premierą procesorów z rodziny M, MacBook Air stał się jednym z najwydajniejszych laptopów na rynku. Szybki dysk, system i jego optymalizacja sprawiają, że wydajność laptopa jest bardzo wysoka i niejednokrotnie ultrabooki konkurencji znacznie droższe, nie są w stanie zapewnić aż tak dobrych wyników. Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka są znane z tego, że ich wydajność utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie praktycznie przez cały okres ich wsparcia, w przypadku MacBook’a Air nie będzie inaczej.
  • Dla niektórych osób duże znacznie ma również design samego urządzenia. MacBooki według wielu osób są najpiękniej wyglądającymi laptopami na rynku. O ile sam wygląd jest kwestią indywidualną, o tyle jedno trzeba urządzeniom od Apple oddać – nie da się ich pomylić z żadnymi innymi.
  • Świetnie działają w połączeniu z innymi sprzętami Apple np. iPhone 14 pro max

MacBook Air, czyli mocarz w małym ciele

MacBook Air wydaje się laptopem niezwykle małym na tle konkurencji. Filigranowy wygląd jest jednak zwodny, ponieważ wydajność komputera stoi na bardzo wysokim poziomie. Jeśli nie zajmujemy się profesjonalnie grafiką komputerową, muzyką bądź edycją plików wideo, MacBook Air będzie idealnym wyborem na mobilny komputer, który ma działać bezproblemowo z najwyższą wydajnością przez długie lata.

Artykuł sponsorowany.

One Response

  1. również posiadam maca, uwielbiam tego laptopa ostatnio znalazłam przy okazji super casy na laptopa w internecie, zaciekawiona szukałam dalej i znalazłam inspiracje naklejek na komputerach, świetnie to wyglądało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej na blogu:

Zaloguj się do platfromy edukacyjnej :)

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

PODAJ IMIĘ I ADRES E-MAIL, ABY PRZEJŚĆ DALEJ