O mnie

Kilka słów o mnie

Cześć,

Nazywam się Michał Barczak. Mam piękną żona i niecałą trzydziestkę na karku. Od kilku lat prowadzę swoją firmę. Zajmuje się szeroko rozumianym marketingiem internetowym. Jestem głęboko przekonany, że każdy może zacząć zarabiać przez internet. Staram się z moimi czytelnikami dzielić wiedzą, jak zacząć pracować w domu.

Życie jest po prostu wspaniałe! Przez lata interesowałem się mnóstwem różnych rzeczy. Pasjonują mnie podróże. Bardzo lubię różne zwierzęta – w tym te najbardziej egzotyczne! Miałem węże, jaszczurki, hodowałem mrówki, i mam kota o imieniu Scott.

Bardzo duży nacisk kładę na efektywną pracę i rozwój osobisty. Kilka lat temu zainteresowałem się metodą GTD i od tamtego czasu jestem wiernym praktykiem tej metody zarządzania sobą w czasie.

Staram się też dbać o swoją edukację finansową i realizować swoje cele i inwestycje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zacząć pracować jako freelancer – sprawdź mój kurs:
Jak zarabiać przez internet jako freelancer

Mój blog powstał głównie po to, aby uporządkować moje zainteresowania oraz aby w skuteczny sposób dzielić się wiedzą.

Przez ostatnie 10 lat pomogłem wielu osobom zacząć pracować przez internet. Chętnie dziele się wiedzą na ten temat – właśnie po to między innymi zacząłem pisać!

Jeśli więc zastanawiasz się:

 • Skąd wziąć pieniądze?
 • Jak zarobić dodatkowe pieniądze przez internet?
 • Jak znaleźć ciekawy pomysł na biznes?
 • Jak działa SaaS?
 • Jak zapanować nad swoimi finansami?
 • Jak tworzyć skuteczne reklamy internetowe?
 • Jak rozwijać swoją niewielką firmę?

To na tym blogu postaram się dostarczyć odpowiedzi 🙂

Dwa najważniejsze słowa na moim blogu to właśnie Geek oraz Work. Staram się, aby te tematy regularnie się przeplatały.

Pierwszy z nich to wszystko co związane z kulturą Geek. Wg definicji z Wikipedii geek to:

człowiek, który dąży do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w jakiejś dziedzinie w stopniu daleko wykraczającym poza zwykłe hobby.

Wiedza to nie wszystko. To również ciekawość świata – wciąż odnajdywanie nowych „zajawek”, bycie głodnym świata i odnajdowanie różnych nowych inspiracji.

Z tej tematyki królują u mnie 3 podstawowe kategorie.

 1. Relacje
  I to z całym bogactwem tego słowa.
  Z jednej strony relacje rozumiane jako relacje z imprez, z konferencji (finblog) czy różnego typu wydarzeń.
  Z drugiej strony to też relacje pomiędzy ludzkie, które bardzo lubię obserwować a później opisywać.
  To relacje społeczne – różnice pomiędzy kulturami i społeczeństwami. Ale też pomiędzy ludźmi i zwierzętami. W szczególności pomiędzy ludźmi a kotami (o czym przekonają się ludzie obserwujący mojego instagrama i poznają Scotta) czy też… mrówkami.
  Przeczytaj:
  10 rzeczy, które powiedziałbym sobie samemu 10 lat temu
  Jak się motywować?
  Proszę, nie idź na studia!
 2. Kreatywność
  Niesamowite jest to co nasz mózg potrafi wymyślić. Na świecie dzieje się tyle ciekawych rzeczy! Latamy w kosmos rakietami! Podróżujemy na dna oceanów! Badamy ludzkie komórki i odległe gwiazdy.
  I cały czas tworzymy.
  Nowe wynalazki, nowe technologie i wiele więcej!
  To wszystko jest niesamowicie fascynujące. Chcę się dzielić tym co sam wiem.
  Przeczytaj:
  3 ważne książki, które powinieneś przeczytać
  Popraw swoją efektywność przez kreatywną muzykę.
 3. Recenzje
  Nie ma Geek’a bez dobrego sprzętu. Jak już być może wiesz, zajmuje się również tworzeniem filmów 360 (więcej dowiesz się o tutaj). Oprócz tego mam sporo różnego rodzaju sprzętu – od trzy osiowego gimbala, przez różnego rodzaju bezprzewodowe słuchawki i głośniki po mikrofony i niestandardowe konfiguracje sprzętu komputerowego. Od czasu do czasu dziele się ciekawostkami z tego świata. Pojawiają się też opinie na temat różnych aplikacji z których korzystam.
  Przeczytaj:
  – SBH20 – moja opinia
  SaveMyTime – zarejestruj swoje życie
  Dlaczego kocham Nozbe?

 

Ale mam też spore doświadczenie zawodowe – zarówno jako przedsiębiorąca, jak i jako pracownik korporacji. Te różne doświadczenia zawodowe dzisiaj procentują. Dlatego z tej tematyki chciałbym:

 1. Dzielić się wiedzą
  Całkiem nie źle znam się na różnych zagadnieniach związanych z marketingiem. Zauważyłem jednak, że często brakuje ludziom nawet podstawowej wiedzy z tej tematy. Stąd od podstaw piszę kurs: JAK ZARABIAĆ W INTERNECIE?, w którym opowiadam o takich zagadnieniach jak SEO, SEM ale też tłumaczę od podstaw jak otworzyć własny sklep internetowy. I wiele więcej 🙂
 2. Pomysł na biznes
  Równocześnie jednak staram się sporo czytać na temat różnych start-upów i ciekawych biznesów. Od czasu do czasu je opisuje – o tutaj. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie inspirujące. Czy wiesz, że istnieje firma, która zajmuje się… wynajmowaniem kurczaków?
 3. Moja firma
  Regularnie też publikuję artykuły z informacją jakie zlecenie ostatnio realizowałem albo czym aktualnie zajmuję się zawodowo. Na przykład dlaczego zajmuje się filmami 360. Ten temat jednak pojawia się najrzadziej. Dużo częściej pojawiają się artykuły o tym JAK pracuję. Jestem ogromnym fanem produktywności. Pracuje na aplikacji Nozbe, mieszkam to z One-Thing a to wszystko w metodologii GTD

Jeśli chciałbyś lub chciałabyś, abym poruszył jakiś konkretny temat będzie mi bardzo miło, jeśli napiszesz do mnie na Facebooku lub wyślesz mi maila (michal@geekwork.pl).

Tymczasem zapraszam do lektury różnych artykułów. Znajdziesz tutaj wszystkie artykuły, które napisałem.

 1. Lista artykułów – od najnowszych po najstarsze wraz z datą publikacji. Możesz użyć skrótu „Ctr+F” i wpisać poszukiwaną frazę.
 2. Wg miesiąca – pod listą wszystkich artykułów, znajdziesz artykuły posegregowane wg miesięcy.
 3. Artykuły według kategorii tematycznych – znajdziesz je na samym dole strony.

Miłej lektury 🙂

Wszystkie wpisy: