Książka – Od zera do freelancera

Zacznij zarabiać od 1000 zł miesięcznie przez internet!

W aktualnej dziwnej rzeczywistości już prawie fazie postpandemicznej nadal wielu ludzi zostaje bez pracy.

Pandemia dotknęła wiele zawodów – od pracowników w gastronomi czy hotelarstwie przez osoby pracujące w galeriach handlowych aż po całą branże beauty – fryzjerów, kosmetyczki itd.

Być może podobnie, jak tysiące ludzi zacząłeś się zastanawiać czy możesz znaleźć pracę przez internet. Oglądając kolejne filmiki, czy czytając kolejne artykuły natknąłeś się na takie pojęcie jak freelancer.

To dobrze.

Szukasz dodatkowej pracy i dodatkowych dochodów?

Podejrzewam, że TAK i dlatego tutaj jesteś.

Mam dobrą wiadomość: możesz już dziś zacząć zarabiać przez internet.

Nie ważne, czy masz 13 lat, 30 lat czy może 60 lat. Przez internecie każdy może pracować dodatkowo i dorywczo.

W zależności od Twoich celów możesz poprawić stan swoich dochodów o:

  • 250 zł miesięcznie nawet jeśli masz trudności z obsługą komputera
  • 500 zł miesięcznie jeśli potrafisz pisać w języku polskim
  • 1000 zł jeśli poświęcisz więcej niż 3-6 godzin tygodniowo na pracę dodatkową
  • drugą lub nawet podwójną wypłatę jeśli zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje
Szukając wiedzy o pracy przez internet natknąłeś się prawdopodobnie na takie pojęcia jak:
BitCoin
Praca chałupnicza
Składanie długopisów
Forex
Opcje binarne
Wypełnianie ankiet
Oglądanie reklam
MLM jak Avon, Oriflame czy podobne
Nie przeczę. Niektóre z powyższych mogą stanowić źródło potencjalnych dodatkowych dochodów. W większości jednak przypadków stanowią pułapkę, przez którą potencjalnie nie tylko stracisz pieniądze ale też bardzo się zniechęcisz

Kim jest freelancer?

W świetle wydarzeń z początku roku 2020 okazuje się, że prawie każdy zawód umysłowy, można wykonywać zdalnie. 

Trend ten widać na całym świecie! Z badania Grupy IWG wynika, że globalnie już 62% pracowników korzysta z telepracy, a ok. 70% specjalistów czy właścicieli firm, pracuje zdalnie przynajmniej raz w tygodniu.

Również w Polsce wiele osób pracuje zdalnie. 

Klasyczny model codziennej pracy w biurze niekoniecznie jest najlepszy dla wszystkich. Ale powstaje też pytanie, czy każdy znajdzie pracę w Internecie?

Moim zdaniem tak. Nieważne czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, osobą starszą lub młodszą, sprawną, czy niepełnosprawną, a może wychowujesz dzieci, czy opiekujesz się chorymi rodzicami. To wszystko nie ma znaczenia, bo każdy może znaleźć pracę przez internet. 

Ale praca freelancera lub kogoś kto po prostu chce sobie dorobić przez internet nie jest łatwa i usłana różami.

To praca taka sama jak każda inna.

Niestety żyjemy w świecie, w którym obraz rzeczywistości kreują social media. Jeśli na Instagramie poszukasz hashtagu “freelancer”, znajdziesz głównie zdjęcia przedstawiające uśmiechniętych freelancerów podczas dalekich wypraw, z komputerem na kolanach na plaży pod palmą, czy w innych przepięknych miejscach. I to prawda! Praca zdalna ułatwia podróżowanie lub zwyczajnie pracę z dowolnego miejsca na ziemi. 

Ale prawda na temat pracy zdalnej i freelanceringu jest trochę bardziej brutalna. 

Przygotowałem dla Ciebie podręcznik krok po kroku analizujący to jak znaleźć prace przez internet, jakie pułapki na Ciebie czekają a na koniec poświęciłem spory rozdział wyjaśniający, jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

Okej Michał – wiem, już wszystko jestem gotowy kupić książkę:

Ciesze się, że możemy się bliżej poznać. Mam na imię Michał. Aktualnie mam 30 lat. Już w wieku niecałych 15 lat zacząłem wykonywać różne zlecenia przez internet, ucząc się i rozwijając. Potrzebowałem dodatkowego kieszonkowego i całkowicie wystarczało mi 200- 500 zł miesięcznie. Próbowałem wszystkich możliwych metod (nawet tych z tzw. szarej strefy). Uczyłem się na swoich własnych błędach. Nieraz wtopiłem sporo pieniędzy i czasu angażując się w coś co okazało się oszustwem lub było całkowicie nie opłacalne.

Z czasem podejmowałem pracę w różnych firmach zajmujących się zarówno sprzedażą jak i marketingiem. Cały czas pracowałem dodatkowo robiąc różne rzeczy przez internet. W ten sposób czułem się bezpieczniej – wiedziałem, że nawet w przypadku utraty pracy mam plan B. Choć większość zarobionych w ten sposób pieniędzy wydawałem na przyjemności.

Z  czasem te moje drobne dodatkowe zlecenia zaczęły się robić coraz poważniejsze – okazało się, że moje dodatkowe źródła przychodów nie tylko sprawiają mi znacznie więcej satysfakcji ale zaczynają też generować znacznie więcej pieniędzy przy równoczesnej oszczędności czasu.

Od prawie 5 lat jestem przedsiębiorcą. Początkowo pracowałem jako freelancer i zajmowałem się… wszystkim co dawało dodatkowe pieniądze. Pojawiła się rodzina i potrzeby rosły.

Aktualnie prowadzę bloga, który dotyka tematyki przedsiębiorczości i produktywności, jestem autorem kilku książek i właścicielem agencji marketingowej.

Dlaczego napisałeś tą książkę?

Bo byłem wkurzony.

Na kilka różnych rzeczy. Przede wszystkim na siebie samego. Od wielu lat pomagam różnych ludziom znaleźć prace przez internet. Napisałem na ten temat dziesiątki artykułów i wpisów gościnnych a nawet wydałem kurs. Ale mimo to wciąż i wciąż musiałem pewne rzeczy powtarzać. Poza tym rynek się cały czas zmienia.

Poza tym byłem wkurzony na oszustów, którzy podstępnie oferując złote góry naciągają ludzi, którzy i tak już mają pod górkę.

Przez ostatni rok odebrałem blisko 50 telefonów z pytaniem o składanie długopisów ponieważ… napisałem artykuł, który wyjaśniał, że to oszustwo i że nikomu to się nie opłaca! Zawarłem w nim swój numer telefonu…

Dlatego postanowiłem zebrać całe swoje doświadczenie i wiedzę na temat pracy przez internet i wydać w formie książki

Jak jest główna idea książki?

Moim celem w tej książce jest poprowadzenie Cię za rękę – od 0 do co najmniej 1000 zł miesięcznie. Na blisko 250 stronach opisuje większość mechanizmów na które warto uważać. Możesz uczyć się na moich błędach i unikać metod zarabiania przez internet, które przynoszą bardzo niewielkie zyski lub obarczone są dużym ryzykiem. Z drugiej strony czasami są to proste pomysły na dodatkowe kieszonkowe typu 50 zł miesięcznie za dosłownie kilka kliknięć!

Po sekcji poświęconej pozornie niedochodowym sposobom przechodzę do analizy tego jaką pracę TY możesz wykonywać przez internet.

Cała druga sekcja dotyczy pracy dla amatora. Wyjaśniam tam krok po kroku jak znaleźć pierwsze zlecenie nawet nie mając doświadczenia. Pokazuje konkretne zawody, pokazuje ile możesz na nich zarobić i gdzie są poukrywane haczyki.

Trzecia sekcja została poświęcona propozycją pracy dla osób posiadających jakieś uzdolnienia lub kwalifikacje – np. dla osób potrafiących obrabiać zdjęcia, tworzyć grafiki czy pisać bardziej zaawansowane treści. Celem tej sekcji jest podniesienie przychodów i ukierunkowanie osób zaczynających – pozwala to znaleźć jasny CEL, do którego chce się dążyć.

W ten sposób możesz osiągnąć dużo większą swobodę finansową.

Czwarta część to szczegółowa ale równocześnie bardzo przystępna sekcja opisująca różne możliwości rozliczenia się ze swojej pracy – zarówno jako działalność nierejestrowana, przedsiębiorca czy… po prostu osoba fizyczna. W tej części pokazuje też jak czasami niektórzy mogą wykorzystać Twoją niewiedzę. Ta sekcja pozwoli Ci uniknąć kosztownych błędów.

Ostatnia piąta część to opis tricków, których się nauczyłem pracując zdalnie. Dowiesz się, jak znaleźć czas i miejsce na pracę dodatkową, jak zorganizować swoje stanowisko pracy oraz… kilka poważnych błędów, które sam popełniłem na różnych polach

Jak jest główna idea książki?

Co jeszcze dostanę kupując książkę?

Cel jest prosty – po przeczytaniu książki oraz wdrożeniu opisanych tam metod nawet jeśli jesteś zupełnie początkujący powinieneś zacząć zarabiać około 1000 zł miesięcznie. Nawet w obliczu zamknięcia się wielu firm, problemów gospodarczych czy pandemii wirusa.

Praca freelancera daje ogromną swobodę! Zazwyczaj nie jest to praca w jednym miejscu dla jednego klienta – a dzięki temu jeśli nawet jakaś „gałąź” zostanie dotknięta kryzysem – wciąż będziesz miał kilka potencjalnych innych źródeł przychodu.

Staniesz się dużo bardziej odporny finansowo na kryzys. 

 

Co muszę zrobić?

Chcę postawić sprawę jasno. Moja książka to podręcznik.

To trochę jak z chudnięciem i ćwiczeniami.

Nieważne jak dużo książek na ten temat przeczytasz – dopóki nie ruszysz tyłka – nie schudniesz.

Nie da się do tematu podejść inaczej jak tylko poprzez wysiłek fizyczny oraz zdrową zbilansowaną dietą.

Tak samo jest w przypadku książki „Od zera do Freelancer”.

Sama lektura nic Ci nie da. W książce zawarłem mnóstwo konkretnych porad – ale musisz zacząć z nich korzystać. Być może będziesz musiał pobrać jakąś aplikację, nauczyć się czegoś nowego albo „wyjść ze swojej strefy komfortu”. Spróbować czegoś nowego.

Praca przez internet nie jest usłana różami.

Podawane przeze mnie przykłady w książce to zwykła praca z tą wyjątkową możliwością, że możesz ją wykonywać z dowolnego miejsca na świecie lub dla wielu klientów równocześnie. Ale w szczególności na początku nie będzie łatwo. Choć postaram się ten proces dla Ciebie maksymalnie uprościć i wyjaśnić… będziesz musiał zacząć pracować.

Ale Ty już to wiesz, prawda?

Dla kogo jest ta książka?
Dla osób z żyłką przedsiębiorczą
Dla pilnie potrzebujących dodatkowych pieniędzy
Dla ceniących sobie niezależność
Dla chcących (lub muszących) pracować z domu
Dla wszystkich zainteresowanych zostaniem profesjonalnym freelancerem
Dla początkujących przedsiębiorców